Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Uygulaması Öncesi ve Sonrası Neler Yapılıyor


Saç ekimi uygulaması öncesinde yapılması gereken en önemli işlem bir uzman hekim ile irtibata geçilmesidir. Buradaki en önemli iletişim araçları emailler, telefonlar, hastanın kendi resimlerini ekimine göstermesi ile saç ekimi süreci başlamış oluyor. Daha sonra bu resimlerin hekim tarafından incelenmesinden sonra hasta kliniğe çağırılıyor ve bir ön muayeneden geçiriliyor. Hastaya ne kadat br saç teli uygulaması gerektiği yani ne kadarlık bir greft gerektiği yapılan muayeneler sonrasında belirleniyor. Bu bilgiler hasta ile paylaşılıyor ve aynı zamanda hasta ile beraber bir dizayn konuşması gerçekleştiriliyor. Bu konuşmalardaki asıl amaç her zaman hastanın beklentisi doğrultusunda bir saç ekimi uygulaması yapılamıyabiliyor. Hastanın bir takım seanslara ihtiyacı olabilir. O sebeple hastaya ilk seansta ne kadar saç telinin ekilebileceği maxsimum işlemin ne olabileceği hastaya anlatılıyor..

Ülkemizde en sık kullanılan saç ekim tekniği FUE yöntemi dünyada da bu uygulama altın star olma yolunda ilerliyor. Bu yöntem ile maksimum sayıda saç alınıp ekim işlemi yapılabiliyor.

Saçın arka bölümünde dökülmemeye kodlanmış olan saçlar işaretleniyor. Bu işlem saç ekim gününde yapılıyor yani daha öncesinde hastaya bir planlama bir organizasyon yapılmıyor. İşlem öncesinde sadece hastaya alınacak alan ve ekilecek bölge hakkında bilgiler verilebiliyor. Esas planlama ve organizasyon ameliyat sabahı yapılıyor. Hasta ilk planlamayı görüyor ve planlama aşamasından sonra saçları 1mm olacak şekilde kesiliyor. Saçlar kısaltıldıktan sonra donör alan alan bölgesinin uyuşturulması söz konusu yaklaşık olarak 2 yada 3 iğne ile saçın alınacağı bölüm yine yaklaşık olarak 2 yada 3 iğne ile saçın ekileceği bölüm rahatlıkla uyşturulabiliyor. Uyuşturma aşaması çok fazla acı veren bir uygulama değildir. Bu uygulamar bir diş hekimine gimekten çok daha kolay

Daha saç ekimi için alınacak saç kökleri o bölgeden toplu halde alınırlar alım bittikten sonra ne kadar ihtiyaç varsa o kadar greftin alınmasından sonra kanal dediğimiz saçlı deri bölgeinde açılan deliklerin içerisine alınan greftlerin yerleştirilmesiyle işlem tamamlanmaktadır. Greft dediğimiz olgu bir saç teli anlamına gelmiyor. Bu saçlı deriden ayrılmış, kan damarlarından ayrılmış bir parçacık ve bu parçanın içerisinde 1 den 5 e kadar yada daha fazla saç teli olabiliyor. Bu greftlerin transferi ile saç ekimi işlemi gerçekleştiriliyor.

Saç ekimi işlemi ekim aşaması biraz uzunca bir işlem yaklaşık olarak 4 – 5 saat sürebiliyor. İşlem bittikten sonra hastanın yapacakları bitmiyor. Saç ekimi işlemi sonrasında hastanın bir hafta kadar bir dikkatli olma süreci var çünkü bu süreç greftin tutması ile ilgili bir süreç yaklaşık olarak üçüncügündü saçlı deri ile entegrasyonu sağlanıyor.. Yaklaşık beşinci yada yedinci günler civarında artık bu saçın saçlı deriye tamamen tuttuğunu söyleyebiliyoruz.

8 Yorum Yapılmıştır

Arif

Doktor bey merhabalar saçlarım son yıllarda inanılmaz derecede seyrekleştiler ön bölge ve tam tepe bölgede saçlrım % 50 si gittidiyebilirim. Saç ektirmek istiyorum fakat olumsuz yorumlarla çok karşılaştım. Size bir kaç sorum olacak saç ekimi yaptırdıktan sonra saçlarımı kısa kestirebilirmiyim ? Ekilen saçlar dışındaki gerçek doğal saçların dökülmemesi için neler ypıyorsunuz ? Arka bölgeden saç ekimi için alınan saçlar sonrasında arka bölgede izler kalır mı ?

Uzman Doktor

Merhaba, genelde saç ekiminde hedef, ekilen saçlarda %90 başarıdır. FUE tekniğiyle, bir seansda 2000-2500 kök transfer edebildiğimiz için, bazı hastalarda tek seans yeterli olmayabilir ve ek seans gerekebilir. Ekim öncesi saçlar kısaltıldığı için ilk 1-2 ay saçlarınıza özen göstermenizi isteriz. İşlem sonrası, mezoterapi uygulanabilir. Köklerin alındığı alanda ortalama 15 gün sonra, iz kalmaz.

Doğan

Doktor bey merhabalar ben yanlış biliyorsam lütfen beni uyarın acaba saç ekiminin yapılabilmesi için saçların baya dökülmesi mi gereklidir. Yoksa saçlar seyrelse bile saç ekimi yapılabilir mi ? Benim saçlarım çok kepekleniyor. Taramamla her yer kepek oluyor ve saçlı derim sızlama şeklinde ağrılar var. Neler yapılmasını önerirsiniz ?

Uzman Doktor

Saç ekimi yapılabilmesi için saçların tamamen dökülmesine gerek yok, seyreklik varsa sıklaştırılabilir.Saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz.

Halil

Doktor bey saçlarım eskisine nazaran baya bir seyreldiler. Saçlarımın dipleri gözüküyor fakat açıklık yok. Saç ekimi için diğer saçlarında dökülmesini beklemek gerekir mi yoksa saç ekimini hemen yaptırabilirmiyim ? Bir sorumda ekilen saçlar diğer doğal saç köklerine zarar verirler mi ?

Uzman Doktor

Merhaba, ekim yapılan kökler, normal saçlarınızı etkilemez ama açılan tünellerin normal saç köklerinizin beslenmesini engellememesi gerekmektedir. Yaşınız itibari ile saç ekimi uygundur, elbette ekimden sonra da normal saçlarınızda dökülme olabilir ama bu görüntünüzü çok etkilemez.

olgun

Merhaba doktor bey saclarimin on ve orta kisminda çok fazla seyrekleşme var sac sıklastirma yaptirmak istiyorum benim sorum sac ekiminden ne kadar bir sure sonunda doğal görünüme kavusacadir . tesekkur ederim

Olgun bey son teknoloji FUE yöntemiyle saçlar ense bölgesinden alınarak tek tek ekimi gerçekleştirilen bölgeye nakil yapılmaktadır. Fue yöntemiyle gerçekleştirilen saç ekimi işlemleri son derece doğal ve estetik sonular vermektedir. Sıklaştırma işlemlerinde de aynı şekilde üst düzeyde bir hasta memnuniyeti söz konusudur. İletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi