Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Uygulaması Öncesi ve Sonrası Neler Yapılıyor


Saç ekimi uygulaması öncesinde yapılması gereken en önemli işlem bir uzman hekim ile irtibata geçilmesidir. Buradaki en önemli iletişim araçları emailler, telefonlar, hastanın kendi resimlerini ekimine göstermesi ile saç ekimi süreci başlamış oluyor. Daha sonra bu resimlerin hekim tarafından incelenmesinden sonra hasta kliniğe çağırılıyor ve bir ön muayeneden geçiriliyor. Hastaya ne kadat br saç teli uygulaması gerektiği yani ne kadarlık bir greft gerektiği yapılan muayeneler sonrasında belirleniyor. Bu bilgiler hasta ile paylaşılıyor ve aynı zamanda hasta ile beraber bir dizayn konuşması gerçekleştiriliyor. Bu konuşmalardaki asıl amaç her zaman hastanın beklentisi doğrultusunda bir saç ekimi uygulaması yapılamıyabiliyor. Hastanın bir takım seanslara ihtiyacı olabilir. O sebeple hastaya ilk seansta ne kadar saç telinin ekilebileceği maxsimum işlemin ne olabileceği hastaya anlatılıyor..

Ülkemizde en sık kullanılan saç ekim tekniği FUE yöntemi dünyada da bu uygulama altın star olma yolunda ilerliyor. Bu yöntem ile maksimum sayıda saç alınıp ekim işlemi yapılabiliyor.

Saçın arka bölümünde dökülmemeye kodlanmış olan saçlar işaretleniyor. Bu işlem saç ekim gününde yapılıyor yani daha öncesinde hastaya bir planlama bir organizasyon yapılmıyor. İşlem öncesinde sadece hastaya alınacak alan ve ekilecek bölge hakkında bilgiler verilebiliyor. Esas planlama ve organizasyon ameliyat sabahı yapılıyor. Hasta ilk planlamayı görüyor ve planlama aşamasından sonra saçları 1mm olacak şekilde kesiliyor. Saçlar kısaltıldıktan sonra donör alan alan bölgesinin uyuşturulması söz konusu yaklaşık olarak 2 yada 3 iğne ile saçın alınacağı bölüm yine yaklaşık olarak 2 yada 3 iğne ile saçın ekileceği bölüm rahatlıkla uyşturulabiliyor. Uyuşturma aşaması çok fazla acı veren bir uygulama değildir. Bu uygulamar bir diş hekimine gimekten çok daha kolay

Daha saç ekimi için alınacak saç kökleri o bölgeden toplu halde alınırlar alım bittikten sonra ne kadar ihtiyaç varsa o kadar greftin alınmasından sonra kanal dediğimiz saçlı deri bölgeinde açılan deliklerin içerisine alınan greftlerin yerleştirilmesiyle işlem tamamlanmaktadır. Greft dediğimiz olgu bir saç teli anlamına gelmiyor. Bu saçlı deriden ayrılmış, kan damarlarından ayrılmış bir parçacık ve bu parçanın içerisinde 1 den 5 e kadar yada daha fazla saç teli olabiliyor. Bu greftlerin transferi ile saç ekimi işlemi gerçekleştiriliyor.

Saç ekimi işlemi ekim aşaması biraz uzunca bir işlem yaklaşık olarak 4 – 5 saat sürebiliyor. İşlem bittikten sonra hastanın yapacakları bitmiyor. Saç ekimi işlemi sonrasında hastanın bir hafta kadar bir dikkatli olma süreci var çünkü bu süreç greftin tutması ile ilgili bir süreç yaklaşık olarak üçüncügündü saçlı deri ile entegrasyonu sağlanıyor.. Yaklaşık beşinci yada yedinci günler civarında artık bu saçın saçlı deriye tamamen tuttuğunu söyleyebiliyoruz.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi