Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Nedir ? FUT ve FUE Yöntemleri


Saç ekimi dediğimiz zaman anlamamız gereken tek şey ekilen yani bir bölgden bir bölgeye aktarılan saçların, aktarıldıktan sonra hiç bir şekilde dökülmemesi gerekiyor. Donör bölgeden alınacak olan saç telleri dökülmemeye kodlu olmalı bu bölge iki kulak arkasında diye kabul edilen esasında tarif etmek gerekirse kulağın üzerinden başlayıp çepeçevre bir “v” bandı şeklinde dökülmeyen bir alan vardır bu dökülme alanı ile dökülmeme alanı arasında bir geçiş bölgesi vardır. Biz bu geçiş bölgesini kullanırız. Donör alandan alınan greftlerin istediğiniz alana transferi mümkündür. Alınan bu greftleri isterseniz saç ekimi için kullanırsınız, isterseniz kaş ekimi için kullanırsınız, istersenizde kirpik ekimi için kullanabilirsiniz.

Saç ekimi esasında 80 li yıllardan sonra gelişmeye başlıyor. ilk tarif edilen yöntemlerin oldukça yetersiz olmasından dolayı çeşitli yöntemler geliştiriliyor. İlk yöntem olan FUT yöntemi oldukça kaba ve iz bırakan bir yöntem olduğundan dolayı plastik cerrahlar yeni araştırmalar içerisine giriyorlar. Yine ilk başa dönerek esasında ilk başta yapılan işlemleri daha minyatürize hale getirerek FUE yöntemini keşfediyorlar.

FUE tekniği ile verici alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor. Burada tabiki yöntemin en önemli avantajı iz bırakmamasıdır. Yine en önemli etkinliği çok miktarda saç alınabilmesi ve ekilmesidir. Buda esasında doğallığı beraberinde getiriyor. Daha doğal bir saç ekimi gerçekleştirilmiş oluyor.

Ülkemizde en sık yapılan yöntemlerden biride mikromotor tekniği ile gerçekleştirilen FUE yöntemidir. Sonuç olarakta en sık yapılan bu teknik hastalar tarafından da tercih edilmelidir. Kesinlikle pahalı bir yöntem değildir.

6 Yorum Yapılmıştır

İskender

Doktor bey merhabalar saç ekimi için fu saç ekimi fiyatlarını öğrenebilirmiyim ? Lütfen

Uzman Doktor

Fiyatlar için telefon numalarımızı arıyabilirsiniz. Teşekkürler.

Leman

Doktor bey ben bir bayanım yaşım 26 çok sık bir şekilde saç kayıpları yaşıyorum. Alopesi hastası tanısı koyuldum. Saçlarımın yarısını kaybettim belki daha fazlasını bana saç ekimi yappılabilir mi yapılırsa hangi teknikle yapılır ? Saç ekilirse ekilen saçlar tutmaz mı ? Lütfen bana yardımcı olun

Uzman Doktor

Günümüzde kadınlarda da erkek tipi saç dökülmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. pek tabiki erkeklerde uygulanan fue tekniği kadınlar içinde uygulanan ve başarı gösteren bir tekniktir.
Ancak sizin saç ekim fue tekniği konusunda net ve sağlıklı bilgi verebilmemiz için sizden ricam saçlarınızın tepeden arkadan ve iki kulak üstü bölgelerinizden saçlarınızın çekilmiş fotograflarınızı bize yollayın. iletisim@repair.com.tr

Müjdat

Doktor bey merhabalar saç ekimi için uygulanan yöntemler hangileridir ? bana hangi yöntemi önerirsiniz ? Fiyatları ne olur ?

Uzman Doktor

fue yöntemi en iyisidir. sonuçları çok daha doğal ve saç alınan yerde iz bırakmaz. Fiyatlar için telefon numalarımızı arıyabilirsiniz.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi