Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Fiyatları


Yoğun bir şekilde saç kayıpları ile karşı karşıya kalan kişilerde özellikle erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz beylerde meydana gelen dökülme sonrasında saçlarının yeniden eski görüntüsüne kavuşması saç ekimi ile mümkündür.

Saç ekimini kim yapar ?

Saç ekimi işlemi plastik cerrahi uzmanı gözetiminde uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir.

Saç ekimi nedir ?

Saç ekimi kıl kökü nakli olarak adlandırılan bir işlemdir. Saç ekimi nakil işlemi saçların yoğun olüduğu ense ve kulak üstü bölgesinden alınarak (Aynı zamanda bu saç kökleri dökülmemeye kodlanmıştır) daha seyrek olan ön bölge ve tepe üstü dediğimiz boş olan bölgelere ekilmesi işlemidir. Saç ekimi işlemleri bizlere son derece doğal ve sağlıklı sonuçlar verir. Saç ekimi işlemi sonrasında yeni çıkan saçlarınıza her türlü kuaför işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde çok iyi bir şekilde uygulanan saç ekimi işlemleri saç kaybı yaşayan bireylerin kellik sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Saç ekimi işlemlerinin hastane ortamında gerçekleştirilmesi zorunlu mudur ?

Saç ekimi işlemleri gerekli sağlık şartlarının ve hijyen koşullarının sağlandığı hastane ortamlarında gerçekleştirilen işlemlerdir.

Saç ekimi işlemi sanatsal bir yaklaşım mıdır ?

Saç ekimi işlemleri teknolojiyle plastik cerrahinin sanatsal yaklaşımının ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Burada tıbbi tecribe ve plastik cerrahinin olaya bakış açısı bir anlamda yansıtılmış olur. Ortaya doğal sonuçların çıkarılması çok önemlidir. Dışarıdan sizi hiç tanımayan birisinin saç mı ektirdin demesi burada doğal olmayan yani hatalı bir işlemin olduğunun göstergesidir. Saç ekimi işlemleri tecrübeye dayanan bir uygulamadır.

Saç ekimi nerede yaptırılır ?

Saç ekimi işlemleri sağlık bakanlığının yetki verdiği ve gerekli şartları sağlayan, saç ekimi işlemini plastik cerrahinin gerçekleştirdiği bir merkezde yaptırılır.

Saç ekimi uygun yerde yapılmadığında ne gibi sorunlarla karşılaşılır ?

Saç ekimi uygun bir merkezde yaptırılmadığı taktirde pek çok sağlık sorunları ile karşılaşılır. Uygulama doğru yapılmadığı taktirde enfeksiyon riski ile karşılaşılabilir, saç ekiminin doğru yapılmaması sonucu ortaya doğal olmayan sonuçların çıkması, sonucun hem kişinin sağlığına hem zamanına hemde cebine zarar vermesi..

Saç ekimi sonrasında ekilen saçlarda dökülme olur mu ?

Saç ekimi için alınan saç kılları dökülmemeye kodlu olan ense bölgesinden ve iki kulak arası bölgeden alınırlar. Ekilen saçlar ekildikleri bölgede özelliklerini muhafaza ederler. Saç ekimi sonrasında ekilen saçlar oldukça kalıcıdır.

Saç ekimi sonrasında bilinmesi gereken bilgiler nelerdir ?

Saç ekimi öncesinde bilinmesi gereken en önemli konu, saç ekimi işleminin uzman kişiler tarafından bir plastik cerrahi uzmanı gözetiminde gerçekleştirilmesidir. Hastane şartları içerisinde gerçekleştirilmesi gereken bu işlem uygun olmayan koşullarda gerçekleştirildiği taktirde ciddi komplikayonlara neden olabilmektedir.

Saçlarımız niçin dökülür ?

Saçların dökülmesi için bir çok neden sayılabilir. Bunların başında ise genetik yatkınlık vardır. Bunun yanı sıra stres, ateşli geçirilen hastalıklar, bazı ilaçların yan etkileri kadınlarda gebelik, hormonal değişimler, diyet, beslenme alışkanlıkları ve bu gibi nedenler saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Saç dökülmeleri günlük olarak 50 saç teli yada 100 saç teli olarak normal kabul edilir. Bunun ilerisindeki saç dökülmelerinde ise alopesi olarak saç dökülmesi kategorisi içerisine girer.

Saç ekimi sonuçlarını etkileyen faktörler nelerdir ?

Saç ekimi sonuçlarını etkileyen faktörler vardır. Bunlar; Saç rengi, saç sıklığı, saç tipi gibi özelliklerdir. Bu özelliklerin avantajları ve dezavantajları vardır. Örnek olarak kıvırcık olan saç tellerinde follikül ayırımında zorluk olmasına karşın yoğunluğu sık ve doğallık olarak son derece estetik sonuçlar alınmaktadır. Dalgalı saçlar doğal bir yoğunluk sağlarken farklı saç stillerine de olanak sağlar. Düz ve koyu olan saç renklerinde doğallığı yakalamak ve istenilen sıklığa getirmek zordur. Bu tip konularda plastik cerrahın deneyimi ve tecribesi estetik bakış açısı ortaya doğal ve estetik sonuçlar çıkartmaktadır.

Saç ekimi sonrasında bakım nasıl yapılmalıdır ?

Saç ekimi işlemleri sonrasında oluşan yara kabukları dökülene kadar saç yıkama işlemlerine dikkat edilmesi gerekir. Saç yıkama işlemi yavaş hareketlerle bastırmadan saç derisine masaj yapılarak yapılmalıdır.

Saç ekimi işlemi sırasında acı olur mu ?

Saç ekimi işlemlerinde lokal anestezi uygulandığı için ağrılar olmaz. Lokal anestezinin etkisi ise bir gün sürer daha sonrasında ufak ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Ağrılar oluşmaz.

Saç ekimi işlemi ile doğal bir görünüm elde edilir mi ?

Saç ekiminde alınan sonuç ekibin bu konudaki tecrübesine ve saç ekim tekniğine bağlıdır. Ekilecek olan saç kökleri greftler saçın doğal çıkış şekline göre yerleştirilmelidir.

Saç ekimi işleminin sağlığımıza zararı varmıdır ?

Saç ekimi işlemi uygun koşullar altında lokal anestezi ile gerçekleştirilen işlemlerdir. İnsan sağlığını etkileyecek herhangi bir yan etkisi bu güne kadar görülmemiştir.

Saç ekimi sonrasında yeni saçlara ne zaman kavuşulur ?

Saç ekimi sonrasında ekilen bölgede kırmızı yara kabukları oluşur. Hasta saç ekimi sonrasında günde bir kaç kez başını yıkıyarak kabuklaşmaları giderebilir. Bir hafta sonra kabuklanmalar tamamen iyileşir. Hasta 15 gün ile 1 ay içerisinde eski görünümüne tekrardan geri döner. Saçlar ise 3 aylık bir dönemden sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar.

Saçların alındığı bölgelerden tekrardan saç çıkar mı ?

Saçların alındığı bölgelerde yeniden saçlar çıkmaz. Ense bölgesinde ortalama 40 000 – 50 000 saç kökü bulunur. Saç ekimi alanına ise 2000 – 5000 ekilir. Ense bölgesinden alınan saçlar ise bölgenin yaklaşık %4 üne karşılık gelmektedir. Kozmetik görüntüde kesinlikle bir bozulma olmayacaktır.

Vücuttaki diğer kıllar saç ekimi için kullanılabilir mi ?

Vücuttaki diğer bölge kılları saç kaybı olan alanlara FUE yöntemi ile nakledilebilir. Fakat diğer bölgelerden alınacak olan kılların rengi, büyüme paterni, yapısı saç bölgesi için uygun olmayacaktır. Bu nedenle saç için pek tercih edilmezler. Saç ekimi için yeterli olacak saç miktarı başın arka bölgesinde her zaman bulunur.

Saç ekimi kimler yaptıramazlar ?

Saç ekimi işlemleri; şeker hastalarına, tansiyon hastalarına, böbrek rahatsızlığı olan hastalara, kanserli hastalara, kalp hastalığı yada karaciğer yetmezliği olan hastalara uygulanamaz.

Saç ekimi fiyatları

Web sitelerinde saç ekimi ile ilgili olarak fiyat verilmesi yasaklanmıştır. Web sitemizden yada telefon numaralarından iletişim kurarak fiyat alabilirsiniz.

51 Yorum Yapılmıştır

rasim

Doktor bey benim saç bölgelerim yanlardan baya bir açıldılar. Bu durum benim psikolojim oldukça fazla etkiliyor. Benim babamın saçları orta derece dökük anne tarafının saçları ise hiç yok diyebilirim. saç ektirmek istiyorum geneti bir durumdan dolayımı saçlarım dökülüyor acaba ? Birda saç ekimi fiyatlarını öğrenebilirmiyim ?

Uzman Doktor

Saç ekilebilir. İyi bir ekimde saç dökülmez. Az ekimde fiyat düşüktür. Saç ekimi fiyatlarını sitemizdeki numaralardan öğrenebilirsiniz.

kenan

Doktor bey merhabalar saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Saçlarım çok açıldılar acaba tek seansta bu işlem biter mi ?

Uzman Doktor

Sitemizdeki telefon numaralarından arıyarak fiyat öğrenebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızla ilgili net birşeyler söyleyebilmek için resimlerinizi görmemiz gerekiyor. iletisim@repair.com.tr mail adresine resimlerinizi gönderirseniz saç ekiminizle ilgili geniş bilgi verebilirim.

tufan

doktor bey acaba ben size resimlerimi göndersem sizde saç ekilecek bölgeye göre bana fiyat verebilirmisiniz ? Resimlerimi hangi adrese göndermem gerekiyor acaba ?

Uzman Doktor

Evet fotoğraflarınızı iletisim@repair.com.tr adresine iletebilirsiniz.

oğuz

Doktor bey saçlarımın ön bölgesinde çok fazla seyrelmeler oldu. Saç ektirmeyi düşünüyorum. Acaba saç ektirirsem ektirdiğim belli olur mu ? Saç ekimi fiyatları hakkında bilgiler alabilirmiyim ?

Uzman Doktor

Yeni yapılan saç ekimi uygulamaları çok doğl ve kozmetik sonuçlar alınmaktadır. Dışarıdan bakıldığında bir kişinin yapılan işlemi anlayabilmesi çok güçtür. Saç ekimi fiyatları için sitemizde bulunan telefon numaralarını arayabilirsiniz. 212 270 62 26 – 0532 303 82 55

tuğba

Merhabalar doktor bey ben 30 yaşında bir bayanım. Saçlarımda seyrekleşmeler ve açılmalar var. Hamilelik döneminde olan bu açıklık ilk başlarda bir nokta gibiydi ve daha sonra büyüyerek ilerlemeye başladı. Saçın açıldıüı bölgede bir kaç saç teli var bunlar orayı kapatıyorlar. Sorun ise her geçen zaman biraz daha büyümektedir. Doktora gittim çeşitli ilaç tedavileri uyguladım. Bu bölgeye saç ekimi olabilir mi ? Neden olmuş olabilir ?

Uzman Doktor

Merhabalar.. Saçlarınızda sadece lokalize bir alanda dökülmüş olduysa sizin için en uygun çözüm yolu bence saç ekimi… Diğer alanlarda bulunan saçlarınızda incelme varsa ozaman minoxil kullanımı etkili olabilir ve saçlarınız kalınlaşabilir. fakat bu ürünleri devamlı kullanmak durumundasınız ..Ücretsiz muayene , fiyat bilgisi ve detaylı bilgi için sekreterimi arayabilirsiniz .

akif

Merhaba hocam annemle ilgili bir sorunumuz var eğer tedavisi mümkün ise hemen size gelmek istiyoruz. Annemin kaşları döküldü ve annem bu konu nedeni ile çok üzgün.. Kaşların yeniden ekebilirmiyiz ? Fiyatı ne olur ? kaşlar saçlar gibi uzar mı ?

Uzman Doktor

kaş ekimi aynen saç ekimi gibidir.Lokal anestezi ile de yapılabilir. Randevu alıranız sorunu çözebiliriz.

gülsüm

Doktor bey benim saçlarımın ön kısmında dökülmeler var bu dökülmeler tıpkı erkek gibi ve saç ektirmek istiyorum. Saç ekimi için şartlar nelerdir. Geçmişte geçirmiş olduğum bir hastalık nedeni ile bu dökülme gerçekleşmiş olabilir mi ? İstanbulda oturmadığım için devamlı gelip gitmek zorunda kalırmıyım ? Fiyatları nedir ?

Uzman Doktor

Saç ekimi için ense üzerindeki saçlardan yararlanıyoruz. Bu nedenle buradaki saçların yeterli olması çok önemli. Ne kadar saç alabileceğimize göre seans sayısı değişir. FUE yöntemi ile ekim yapılacak ise saçlarınızı 1 numaraya kısaltmamız gerekiyor. Fiyat alınacak saç miktarına göre belirleniyor. Telefonumuzu arıyarak fiyat alabilirsiniz. İşlem 7 saat sürüyor. 3. gün yıkama işleminden sonra geri dönüş yapabilirsiniz.

ali akarsu

18 yaşındayım saçlarda aşırı derecede dökülme meydana geldi üst taraf özellikle derisi kendisini çok belli ettiriyor ama er yerde çok az da olsa var böyle saça ne yapmam gerekiyor ektirmek için küçükmüyüm.

Ali bey yaş önemli değil önemli olan dökülme miktarı ve bu bölgeye saç ekimi yapmanın doğru olup olmayacağıdır. Resimlerinizi gönderirseniz değerlendirebiliriz.

vedattufekci

resim gondersek fiyat söyler misiniz

op.Dr.Alper TUNCEL

iletisim@repair.com.tr adresimize resimlerinizi gönderirseniz değerlendirebiliriz.

ben 21 yasındayım saclarım seyrelıyor ıyıce yanlar ustler saclarım hala var ama simdiden onlem almak ektırmek ıstıyorum ne yapmalıyım..

selcuk

ben 21 yasındayım saclarım seyrelıyor ıyıce yanlar ustler saclarım hala var ama simdiden onlem almak ektırmek ıstıyorum ne yapmalıyım..

Selçuk bey, resimlerinizi iletisim@repair.com.tr adresine gönderin değerlendirip size geri dönüş sağlayalım.

süleyman

hocam merhaba benim saç ekiminden sonra oluşan kızarıklıklar hakkında sorum olucak bu deride oluşan kızarıklıklar ne kadar kalıcı olucak yani derinin eski halini bulması ne kadar zaman alır? şimdiden teşekkürler

1 haftada kabuklarınız dökülür. 3 haftada kızarıklıklar yok denecek kadar azalır. Beyaz tenlilerde biraz daha uzun sürebilir.

Göksel

Alper bey merhabalar benim saçlarım çok dökülüyor henüz daha 18 yaşındayım fakat ben saçlarımın dökülmesine engel olamıyorum. Eğer saç ekimi yaptırırsam saçlarımın dökülmesini durdurmuş olurmuyum ? lütfen bana cevap yazarsanız sevinirim ?

Göksel bey saç ekilmesi saçların dökülmesini durdurmaz. Mezoterapi uygulamaları saçların dökülmeleri durdurulur ve saçlar sağlığına yeniden kavuşturulur. Tedavi konusunda randevu alarak merkezimize gelebilirsiniz.

Cahit

Doktor bey merhabalar yaşım 38 tepe bölgesinde çok seyrek ve bir o kadar dökük bu güne kadar ne kadar çok kozmetik ürün denediysem saçlarım çıkmadı dökülenleri geri getiremedim. Sonuç olarak saç ekimi düşünüyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. 1 greft kaç saç teli ediyor. 300 saç teli için ne kadar fiyat verirsiniz.

Cahit bey kullanılan kozmetik ilaçlar dökülen saçlarınızı geri getirmezler. Tek yöntemi saç ekimidir. bir kök greft 1’li saç teli olabileceği gibi 2’li, 3’li, 4’lü de olabilmektedir. Burada hesaplama yapılırken 1 grefti 2,25 aç teli gibi düşünmek gerekir. Fiyatlandırma konusunda merkezimize tedavi olursanız bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Rüzgar

Hocam benim saçlarım eskisine göre çok geç uzuyorlar ve çok seyrekleşmeye başladılar. Sanki elimle tutuğumda elimde kalacak gibiler kökleri çok zayıfladı. Tepede yani orta bölgede açılma var neler yapılabilir.

Öncelikli olarak saçlarının eski sağlığına yeniden kavuşturulması gerekir. Dökülen bölgelerde ise tek seanslık saç ekimi uygulaması ile kapatılabilir.

Doğan

Hocam 23 yaşındayım önlerde saç dökülmesi var. Saçların yan bölgelerinde ise tepeye kadar açılmalar var. Bir kaç ilaç kullandım hocam bu ilaçların isimleri Minoxil forte ve panplus sizce ne yapmalıyım ? Yardımcı olurmusunuz ?

Kullanılan ilaçlar ön bölgede etkili olmamakla beraber açılan bölgelerde tek tedavi yöntemi saç ekimidir.

Çınar

Hocam saç ekimi fiyatları hakkında bana bilgi verirmisiniz ?

Saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgiler mail adresinize iletilmiştir. Ayrıca merkezimizi arıyarak muayene için randevu alabilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fevzi

Hocam ben saç ektirmek istiyorum fakat benim saçlarım her bölgeden dökülüyorlar ve ekim için yeterli saç kökü bende bulunmuyor bu durumda ne yapılabilir.

Fevzi bey bu durumda sakal bölgesinden alınarak saç ekimi yapılabilir. Maueyen için randevu alabilirsiniz.

Gökhan

Hocam yaşım 16 çok ciddi bir şekilde saç dökülmesi geçiriyorum. 16 yaşında saç ekimi yapılabilir mi ? Yapılırsa bnlar ne kadar kalıcı kalırlar

Gökhan 16 yaşında saç ekimi yapılmamaktadır.

Halit

Hocam merhabalar kıvırcık saç tipine sahibim. Saç rengim ise kızıldır. Saçlarımın tepe bölgesinde seyrelmeler ve dökülmeler mevcut. Bu durum karşısında çok üzülüyorum. Saçlarımın rengi ve tarzı olarak dökük durması çok kötü bir görüntüye neden oluyor. Tedavi olacak param yok. Sizce ne yapabilirim.

Bu konuda ilaç tedavisi uygulanabilir. Mezoterapi uygulamaları saçlarınız sağlığına takrardan kavuşturulabilir.

Kaan

Hocam ben 20 yaşındayım ve bu sene üniye başlayacağım. Bu nedenle saç bölgesinde açıklık olan yerlerin doldurulmasını istiyorum. Size fotoğraflarımı gönderdim benim saçlarımla ilgili bir analiaz yaparmısınız ve nasıl bir planlama yapmamız gerekiyor.

İyi bir planlama ile açıklıklar istediğiniz düzeyde kapatılabilir. Randevu alarak muayene olmalısınız.

Mete

Hocam ben saç ekimini yazyn mı yaptırmama gerekiyor yoksa kışın mı siz ne dersiniz. Fiyatlar hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Mevsimlerin bu konuda bir önemi yoktur. Fiyatlarla ilgili bilgileri muayene sonrası veriyorum. Lütfen randevu alarak muayene olunuz.

Mahmut

Hocam merhabalar bende saç dökülmesi var bu genetik olabilir diye tahmin ediyorum. babamın saçları yok fakat dayılarımda falan çok sık şekilde saçları var. Ön bölgeler açılmakla beraber üst bölgede ise seyrekleşme giderek artmaktadır. Bu dökülmeleri azaltabilecek bir öneriniz var mı ? Bu dökülmeleri durdurabilirmiyim ?

Saç dökülmenizi durduracak bitkisel tedavi ilaçları var bunlardan uygulayabilirsiniz.

Necip

Hocam ben tüm internet sitelerini araştırıyorum sizin bu konuda ne kadar iyi olduğunuzu duydum lütfen bana bu konuda cevap verirseniz çok sevinirim. Bana yardımcı olun hocam ben fiyat konusunda çok araştırma yaptım. Öğrenciyim bu nedenle şartlarım çok zor. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda bana 4000 saç kökü ekilmesi gerekiyor. 400 saç kökünü ne kadara ekersiniz. Lütfen bir fiyat verin.

Necip bey randevu alarak muayene geliniz. Fakat fiyat bu konudaki en son araştırılması gereken konulardan biridir.

Nuri

Hocam baş bölgesinde ameliyatlı bölgeye saç ekimi uygulaması yapılabilir mi ? yapılacak saç ekimi uygulaması ise yaralı bölge kapatılır mı ?

Evet Nuri bey uygulanır ve yara ekilen saçla beraber kapatılır.

Oktay

Hocam benim saçlarım döküldüler ve saç ekimi yaptırmak istiyorum sizce hangi teknikle yaptırmalıyım ?

Saç ekimi yöntemleri FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi