Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Fiyatları


Yoğun bir şekilde saç kayıpları ile karşı karşıya kalan kişilerde özellikle erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz beylerde meydana gelen dökülme sonrasında saçlarının yeniden eski görüntüsüne kavuşması saç ekimi ile mümkündür.

Saç ekimini kim yapar ?

Saç ekimi işlemi plastik cerrahi uzmanı gözetiminde uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir.

Saç ekimi nedir ?

Saç ekimi kıl kökü nakli olarak adlandırılan bir işlemdir. Saç ekimi nakil işlemi saçların yoğun olüduğu ense ve kulak üstü bölgesinden alınarak (Aynı zamanda bu saç kökleri dökülmemeye kodlanmıştır) daha seyrek olan ön bölge ve tepe üstü dediğimiz boş olan bölgelere ekilmesi işlemidir. Saç ekimi işlemleri bizlere son derece doğal ve sağlıklı sonuçlar verir. Saç ekimi işlemi sonrasında yeni çıkan saçlarınıza her türlü kuaför işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde çok iyi bir şekilde uygulanan saç ekimi işlemleri saç kaybı yaşayan bireylerin kellik sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Saç ekimi işlemlerinin hastane ortamında gerçekleştirilmesi zorunlu mudur ?

Saç ekimi işlemleri gerekli sağlık şartlarının ve hijyen koşullarının sağlandığı hastane ortamlarında gerçekleştirilen işlemlerdir.

Saç ekimi işlemi sanatsal bir yaklaşım mıdır ?

Saç ekimi işlemleri teknolojiyle plastik cerrahinin sanatsal yaklaşımının ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Burada tıbbi tecribe ve plastik cerrahinin olaya bakış açısı bir anlamda yansıtılmış olur. Ortaya doğal sonuçların çıkarılması çok önemlidir. Dışarıdan sizi hiç tanımayan birisinin saç mı ektirdin demesi burada doğal olmayan yani hatalı bir işlemin olduğunun göstergesidir. Saç ekimi işlemleri tecrübeye dayanan bir uygulamadır.

Saç ekimi nerede yaptırılır ?

Saç ekimi işlemleri sağlık bakanlığının yetki verdiği ve gerekli şartları sağlayan, saç ekimi işlemini plastik cerrahinin gerçekleştirdiği bir merkezde yaptırılır.

Saç ekimi uygun yerde yapılmadığında ne gibi sorunlarla karşılaşılır ?

Saç ekimi uygun bir merkezde yaptırılmadığı taktirde pek çok sağlık sorunları ile karşılaşılır. Uygulama doğru yapılmadığı taktirde enfeksiyon riski ile karşılaşılabilir, saç ekiminin doğru yapılmaması sonucu ortaya doğal olmayan sonuçların çıkması, sonucun hem kişinin sağlığına hem zamanına hemde cebine zarar vermesi..

Saç ekimi sonrasında ekilen saçlarda dökülme olur mu ?

Saç ekimi için alınan saç kılları dökülmemeye kodlu olan ense bölgesinden ve iki kulak arası bölgeden alınırlar. Ekilen saçlar ekildikleri bölgede özelliklerini muhafaza ederler. Saç ekimi sonrasında ekilen saçlar oldukça kalıcıdır.

Saç ekimi sonrasında bilinmesi gereken bilgiler nelerdir ?

Saç ekimi öncesinde bilinmesi gereken en önemli konu, saç ekimi işleminin uzman kişiler tarafından bir plastik cerrahi uzmanı gözetiminde gerçekleştirilmesidir. Hastane şartları içerisinde gerçekleştirilmesi gereken bu işlem uygun olmayan koşullarda gerçekleştirildiği taktirde ciddi komplikayonlara neden olabilmektedir.

Saçlarımız niçin dökülür ?

Saçların dökülmesi için bir çok neden sayılabilir. Bunların başında ise genetik yatkınlık vardır. Bunun yanı sıra stres, ateşli geçirilen hastalıklar, bazı ilaçların yan etkileri kadınlarda gebelik, hormonal değişimler, diyet, beslenme alışkanlıkları ve bu gibi nedenler saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Saç dökülmeleri günlük olarak 50 saç teli yada 100 saç teli olarak normal kabul edilir. Bunun ilerisindeki saç dökülmelerinde ise alopesi olarak saç dökülmesi kategorisi içerisine girer.

Saç ekimi sonuçlarını etkileyen faktörler nelerdir ?

Saç ekimi sonuçlarını etkileyen faktörler vardır. Bunlar; Saç rengi, saç sıklığı, saç tipi gibi özelliklerdir. Bu özelliklerin avantajları ve dezavantajları vardır. Örnek olarak kıvırcık olan saç tellerinde follikül ayırımında zorluk olmasına karşın yoğunluğu sık ve doğallık olarak son derece estetik sonuçlar alınmaktadır. Dalgalı saçlar doğal bir yoğunluk sağlarken farklı saç stillerine de olanak sağlar. Düz ve koyu olan saç renklerinde doğallığı yakalamak ve istenilen sıklığa getirmek zordur. Bu tip konularda plastik cerrahın deneyimi ve tecribesi estetik bakış açısı ortaya doğal ve estetik sonuçlar çıkartmaktadır.

Saç ekimi sonrasında bakım nasıl yapılmalıdır ?

Saç ekimi işlemleri sonrasında oluşan yara kabukları dökülene kadar saç yıkama işlemlerine dikkat edilmesi gerekir. Saç yıkama işlemi yavaş hareketlerle bastırmadan saç derisine masaj yapılarak yapılmalıdır.

Saç ekimi işlemi sırasında acı olur mu ?

Saç ekimi işlemlerinde lokal anestezi uygulandığı için ağrılar olmaz. Lokal anestezinin etkisi ise bir gün sürer daha sonrasında ufak ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Ağrılar oluşmaz.

Saç ekimi işlemi ile doğal bir görünüm elde edilir mi ?

Saç ekiminde alınan sonuç ekibin bu konudaki tecrübesine ve saç ekim tekniğine bağlıdır. Ekilecek olan saç kökleri greftler saçın doğal çıkış şekline göre yerleştirilmelidir.

Saç ekimi işleminin sağlığımıza zararı varmıdır ?

Saç ekimi işlemi uygun koşullar altında lokal anestezi ile gerçekleştirilen işlemlerdir. İnsan sağlığını etkileyecek herhangi bir yan etkisi bu güne kadar görülmemiştir.

Saç ekimi sonrasında yeni saçlara ne zaman kavuşulur ?

Saç ekimi sonrasında ekilen bölgede kırmızı yara kabukları oluşur. Hasta saç ekimi sonrasında günde bir kaç kez başını yıkıyarak kabuklaşmaları giderebilir. Bir hafta sonra kabuklanmalar tamamen iyileşir. Hasta 15 gün ile 1 ay içerisinde eski görünümüne tekrardan geri döner. Saçlar ise 3 aylık bir dönemden sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar.

Saçların alındığı bölgelerden tekrardan saç çıkar mı ?

Saçların alındığı bölgelerde yeniden saçlar çıkmaz. Ense bölgesinde ortalama 40 000 – 50 000 saç kökü bulunur. Saç ekimi alanına ise 2000 – 5000 ekilir. Ense bölgesinden alınan saçlar ise bölgenin yaklaşık %4 üne karşılık gelmektedir. Kozmetik görüntüde kesinlikle bir bozulma olmayacaktır.

Vücuttaki diğer kıllar saç ekimi için kullanılabilir mi ?

Vücuttaki diğer bölge kılları saç kaybı olan alanlara FUE yöntemi ile nakledilebilir. Fakat diğer bölgelerden alınacak olan kılların rengi, büyüme paterni, yapısı saç bölgesi için uygun olmayacaktır. Bu nedenle saç için pek tercih edilmezler. Saç ekimi için yeterli olacak saç miktarı başın arka bölgesinde her zaman bulunur.

Saç ekimi kimler yaptıramazlar ?

Saç ekimi işlemleri; şeker hastalarına, tansiyon hastalarına, böbrek rahatsızlığı olan hastalara, kanserli hastalara, kalp hastalığı yada karaciğer yetmezliği olan hastalara uygulanamaz.

Saç ekimi fiyatları

Web sitelerinde saç ekimi ile ilgili olarak fiyat verilmesi yasaklanmıştır. Web sitemizden yada telefon numaralarından iletişim kurarak fiyat alabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi