Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Dökülmesi ve Alınabilecek Önlemler


Erkeklerde saçın dökülmesini herhangi bir müahale yapmadan durdurmak mümkün değil.. Saçların dökülmesini durdurabilmek için dışarıdan kullanılabilecek bir takım ilaçlara veya bir takım sülüsyonlara ihtiyaç var bu tür ilaçlar çok fazla sayısal olarak mevcut değiller. Bu tür ilaçlarla saç dökülmesi %80 oranında durdurulabilir. Fakat saç döküldükten sonra kullanılan ilaç, bakım kremivb. preparatlar saçların tekrar çıkmasına yardımı yoktur.

Normalde saçın incelmesini biraz engelleyebilecek ve saç tellerinin kalınlaşması yönünde iyileşme sağlayabilecek preparatlar vardır. Saç dökülmesi sonrasında yapılabilecek tek tedavi yöntemi cerrahi uygulamalardır. Bu uygulamaların cerrahideki adıda saç ekimidir.

Saç ekimi işlemleri çok uzun yıllardır yapılan bir işlemdir. Bu işlem yaklaşık olarak 70 – 80 yıldır yapılmaktadır. Sürekli bir gelişme kaydeden saç ekimi alanı 1980 yılından sonra daha da hızlı yol alarak gelişmektedir. 2000 yıllarında da daha yapılabilen daha doğal saçların ortaya çıkarıldığı saç ekimi teknikleri geliştirilmiştir.

Bugün günümüzde devamlı olarak dile getirdiğimiz ve saç ekiminde iki tane yöntem var dediğimiz FUT ve FUE yöntemlerinde daha sık olarak ülkemizde FUE yöntemi kullanılmaktadır. Diğer ülkelerde de FUT ve manuel FUE dediğimiz yöntemler oldukça sık kullanılıyor. Saç ekimi yöntemi için herhangi bir kısıtlama söz konusu değil fakat hastaların bu işlem için tabiki sağlıklı olması gerekmektedir. Saç ekimi uygulamalarında sağlıklı bireylerde daha iyi sonuçlar alınması daha mümkün olmaktadır. Ama bunun yanı sıra bir takım hastalıkları olan hastalar kronik rahatsızlıkları olabilir troid hastalığı olabilir bir takım akciğer hastalıkları olabilir yada kanser hastası sonrası bir takım uygulanan radyorepi uygulamalarından sonrası olabilir bu tür hastalarda tüm alanalara saç ekimi yapılabilir. Yani radyoterapi yapıldı diye yada yanık bir bölge var diye bu bölgelere saç ekimi yapılamaz diye bir durum söz konusu değildir.

Saç kökleri çok agresif üreme kabiliyeti olan bir yapıdır. O sebeple saç ekiminden verim almamak gibi bir durum söz konusu değildir. Yanlızca saç ekimini doğru bir ekibin yapması gerekir. Bu bir ekip işidir. Tek bir plastik cerrahın bu işi yapabilmesi mümkün değildir. Saç ekimini yaparken mutlaka kendi yetiştirdiği özel olarak ilgilendiği vey bir şekilde sürekli olarak çalıştığı insanlarla birlikte çalışması saç ekiminin başarısını getirir. Dünyada da uygulama bu şekildedir.

Saç ekimi uygulamaları kadınlarada erkeklerede uygulanabilen bir işlemdir. Fakat koşulları seçen tercih eden hekimlerdir. Bizler hastanın uygun olup olmadığına karar veririz.

8 Yorum Yapılmıştır

Serpil

Doktor bey saçlarım dökülme ve yağlanma var. Demir eksikliği için doktora gittim ama onda bir sorun çıkmadı. Strese bağlı olduğunu söylediler. Fakat ben bu saç dökülmesine nasıl önlem alabilirim. Sizin önerileriniz nelerdir ?

Uzman Doktor

Sadece demir bakılması ve kan sayımı yapılması yeterli değil. Tiroid fonksiyonları ve diğer bazı tahlillere de bakılması lazım. Priorin günlük besin alımında saça gereken vitamin ve mineralleri dışardan destekleyen bir ilaçtır ama her saç dökülmesinde fayda göstermez. Ayrıntılı tetkik yapılmasını öneririm.

Saadet

Doktor bey beyin bt çekilmesinin saçlara bir zrarı olurmu ? saçlarım çok döküldü ve bunun neden olduğunu duydum ? Cevabınızı bekliyorum

Uzman Doktor

Tomografi radyasyon içeren bir teknik olduğu için elbette ancak gerçekten gereken durumlarda kullanılmalıdır. Ancak tanıda son derece faydalı olup bir çekimde alınacak doz endişe verici düzeyde değildir. Birbiri ardına sık aralıklarla çok sayıda çekim yapıldığında radyasyon sozu daha önemli bir seviyeye gelebilir. Saç dökülmesinin bununla hiç bir alakası olduğunu zannetmiyorum. Endişe etmeyin.

tuğrul

Doktor bey merhabalar önce saçlarım döküldü sonra vücudumdaki bütün kıllar dökülmeye başladı. Kaşlar ve kirpiklerimde döküldü bunun nedeni nedir ?

Uzman Doktor

Saç kıran dediğimiz hastalık olabilir. sıkıntı ile alakalıdır. bukadar yaygınsa tedavi gerektirir.

emrullah

hocam gamma knıfe tedavisi gördüm ve bir hafta sonra sol tarafımdaki saçlar bir gecede avuc dolusu döküldü tekrar cıkarmı çıkmassa o bölgeye saç ektirmem mümkünmü

Tabii ki ancak tedavinizin ne zaman sonlandığını öğrenmemiz önemli.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi