Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç dökülmelerinin genel sebepleri nelerdir ?


Saç dökülmelerinin genel sebepleri erkek tipi saç dökülmeleridir. Erkek tipi saç dökülmelerinin sebebi ise genetik yatkınlık ve erkeklik hormonlarıdır. Erkek tipi saç dökülmeleri hem erkeklerde hemde kadınlarda görülebilir. Bu tip saç dökülmeleri ergenlik yaşından sonra herhangi bir yaş aralığında görünebilir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere genetik yatkınlık şarttır. Kadınlarda görülebilmesi için bazı şartların dökülme aşamasına etkisi olması gerekir. Meela bu etkilerin balında yumurtalı kisti söylenebilir, bir doğum kontrol hapı kullanmış bırakmış olabilir ama erkeklerde sadece genetik yatkınlığın olması yeterli olabilmektedir.

Herhangi bir sebep olmadan da erkek tipi saç dökülmeleri kadınlar görülebilir. Erkeklerde görülen erkek tipi saç dökülmesi biraz daha şiddetli olabir ve bu durum kelliğe kadar gidebilir. Erkeklerde erkek tipi saç dökülmeleri ergenlikten sonra herhangi bir yaşta başlayabilir ve hormonlar mevcut olduğu için erkeklerde ömür boyu sürebilir. Kadınlarda ise menepoz sonrası saç dökülmeleri şiddetlenebilir.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi