Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Kadınlarda gebelik sonrası saç dökülmeleri


Gebelikte tüm hormonal aktiviteler arttığı gibi saçın uzaması ve kuvvetlenmesi için gerekli olan büyüme hormonlarında da bir artış vardır. Saçlar gebelik döneminde olağandışı bir güçlenme evresine girerler bu dönemde saçlarda dökülme oranı neredeyse sıfırdır. Fakat doğum olayı ile birlikte saçlardaki tüm koruyucu hormonlar azaldığı gibi saçların gelişmelerini etkileyen hormonlarda da bir düşüş meydana gelir. Bu aslında fizyolojik bir geri dönüştür.

Bazen aşırı derecede saç dökülmelerine neden olabilecek anormal düşüşler ortaya çıkabilir böyle durumlarda da lohusalıkta görülen saç dökülmesi tipinden söz etmek söz konusu olur. Lohusalıkta görülen saç dökülmelerinin sebebi tamamen bu büyüme hormonlarının geri çekilmeleri sonucu saçlar büyüme fonksiyonlarından uzaktıkları için artık üretemez hale gelmesi mevcut saçların kaybı ile seyretmesi sonucu görülür. Böyle durumlarda destekleyici tedaviler yapmakta fayda vardır.

Destekleyici tedavilerden kasıt saçın uzamasını tetikleyen, yeni saç üretimini destekleyen topikal uygulanan yani saç derisine sürülerek uygulanan ürünlerle saç bakımı yapmak kaydı ile yeni saç gelişimini hızlandırmak mümkün olabilir.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi