Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekiminde Hayal Kırıklıkları


Erkeklerin en sık uyguladıkları estetik operasyonlardan birisi hiç şüphesiz saç ekimi uygulamaları… Saç ekimi uygulamaları tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de en sık yaptırılan ve artık sıradan bir uygulamaymış gibi söz edilen bir operasyon konumuna geldi. Artık saçında ufak bir seyrekliği olan kişiler bile saç ekimi yaptırabiliyorlar. Saç ekimi uygulamalarını çok başarılı yapan uzmanlar saç ekiminin popüleritesini de bu derece arttırdılar. Ülkemizde çok başarılı sonuçların alındığı ve teknoloji ile beraber daha iyi konuma yükselen saç ekimi uygulamalarına ticari gözle bakan ve hijyenik olmayan şartlarda uygulayan merkezlerde ne yazık ki fazlalaştı.. Bu merkezlerde gerçekleştirilen saç ekimi uygulamaları ise hastalarda büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu uygulamayı tam donanımlı merkezlerce ve hastane konuşlarında gerçekleştirmelisiniz

Hastalarına bu konuda son derece dikkatli olmaları gerektiği tavsiyelerinde bulunan Op. Dr. Alper Tuncel ismi bilinmeyen, sağlıksız koşullar altında uygulamalarını gerçekleştiren, merdiven altı dediğimiz yerlerde uygulamalarını yürüten ve doktor olduğuna inanmadığınız kişilerce gerçekleştirilen işlemlerin hastalarda, hayal kırıklığına neden olduğunu dile getiriyor.

Saç ekimi sonrasında hayal kırıklığına uğramamak ve hayat boyunca mahdur duruma düşmemek için neler önerirsiniz ?

Tam donanımlı merkezler tarafından gerçekleştirilen saç ekimi uygulamalarında alınan başarılar kadar, bunun tam tersi olan sağlıksız koşullarda işin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen gerçekleştirilen işlemler sonrasında mahdur olan hastalarda var. Peki saç ekiminde mahdur olmamak için, saç ekimi sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaşamamak için hastalar neler yapmalıdır ?

Öncelikli olarak saç ekimi uygulamasını gerçekleştirecek olan doktorunuzla birebir iletişim kurunuz. Mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına ameliyat olmayı tercih ediniz. Doktor olduğuna inanmadığınız ve şüphe duyduğunuz doktorlardan diplomalarını görmek istediğinizi dile getiriniz. Sizinle olan ilgisine, size operasyon hakkında vermiş olduğu bilgilere ve işlemin nerede gerçekleşeceğine dair tüm aşamalarda sizin güveninizi kazanmasına dikkat edin. Dikkat edeceğiniz tüm bu hususlar sizin saç ekimi uygulamasından daha iyi sonuç almanızı sağlayacağı gibi sizin bu operasyondan sağlıklı ve güvende olmanızı da sağlayacaktır.

Başka dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir ?

Saç ekimi uygulamasını gerçekleştirecek olan merkezin yada doktorun bu konudaki tecrübesi, kaç yıldır bu uygulamayı gerçekleştirdiği ve kaç adet saç ekimi uygulaması yaptığı, günlük yada aylık olarak operasyon sayıları, Operasyonun nerede yapıldığı, hangi yöntemin uygulandığı gibi sorulara net ve sizi tahmin edici cevaplar verildiğine emin olunmalıdır.

Saç ekimi uygulamalarında en çok abartılan konulardan birisi de ekimde gerçekleştirildiğisöylenen greft sayılarıdır. Bu verilen abartılı rakamlar doğru mudur ? Yoksa bu işin bir standartı varmıdır ?

Ekimler sırasında saçlı bölgeden alınan greft sayılarını bir kök bir saç teli olarak hesaplayabilirsiniz. Fakat alınan bir kök greft 1’li saç teli olabileceği gibi 2’li, 3’li, 4’lü de olabilmektedir. Yani burada hesaplama yapılırken 1 grefti 2,25 aç teli gibi düşünmek gerekmektedir.

Fakat bu konu hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan kişiler doğal olarak hastaları yanlış yönlendirmiş olacak ve insanlar hakkında soru işaretlerine yol açmış olacaklar. Bazı durumlarda hastalarda bunu yanlış anlayabiliyor ve forum sitelerinde yada başka bir mecrada yanlış bir şekilde lanse edebiliyorlar. Örnek vermek gerekirse 400 greft ortalama olarak 11.000 saç teline denk gelir. Bunu 11.000 saç teli olarak adlandırmayıp bunun yerine 11.000 greft yada saç kökü olarak dillendirmek yanlış ve anlamsız bir sonucu da ortaya çıkartmaktadır.

Saç ekimi uygulamalarında fiyatlar neye göre değişmektedir. Bu fiyatlandırmaları nasıl yapıyorsunuz ?

Saç ekimi uygulamalarında fiyatlandırma politikalarını her merkez kendine göre yapmaktadır. Bazı merkezler greft sayısına göre fiyatlandırma belirlerken bazı merkezlerde saçsız bölgeye göre fiyatlandırma uygularlar. Operasyonun sürdüğü saate göre de fiyatlandırma yapan yerlerde vardır. Bu merkezlerin gerçekleştirmiş oldukları fiyat politikalarıdır.

Saç ekimi operasyonu hangi ortamda hangi koşullarda gerçekleştirilmesi gerekir ?

Saç ekimi uygulamaları, bu konuda tam teşekküllü hastanelerde, tıp merkezlerinde ve ameliyathanelerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi gerçekleştirecek olan tüm hastalar bu konuya mutlaka önem vermeli ve bu alanlar dışında ameliyat olmayı kabul etmemelidirler. Bazı merkezler ameliyathane olarak boş ameliyathane gibi dizayn edilmiş odalardan bahsetmektedirler. Bu tür işlem odalarından mutlaka uzak durmalısınız.

Güvenmediğiniz, kalitesinden emin olmadığınız ve doktor olduğundan şüphe duyduğunuz yerlerden mutlaka uzaklaşmalısınız. Bu konuda uzman bilindik, plastik cerrahi diploması olan, alanında tecrübeli olan kişilere başvurulmasını öneririm.

Saç ekimi uygulamalarında ekim tarzı önemli midir ?

Saç ekimi uygulamaları herkesin yapabileceği bir iş değildir. Öncelikli olarak bu çok yüksek düzeyde beceri ve tecrübe isteyen el işçiliğidir. Ekilen saçların sıklığı, ekilen saçların yönü ve doğal olması gibi unsurlar tamamı ile ekimi gerçekleştiren doktorun el becerisine bağlıdır. Saç ekimi uygulamalarını gerçekleştiren kişi bir sanatkâr olarak görülmelidir.

Saç ekiminde merkezler hastaların gözlerini boyuyor mu ?

Saç ekimi uygulamalarını gerçekleştiren merkezlerin büyük markalar olması, televizyonlarda sürekli olarak reklamlarının dönmesi, cam dış cepheli hastaneler olması gibi teferruatlara takılmamak gerekir. Bu teferruatlar burada gideceklerin mutlak %100 memnuniyetle ayrılacakları anlamına gelmemektedir. İşini seven sizinle ilgilenen ve bu konuda uzman olan bir hekime operasyonun gerçekleştirilmesi memnuniyeti her zaman en üst düzeyde tutacaktır.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi