Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Saçlar Ne Zaman Çıkar


Saç ekimi yapıldıktan sonra ekilen saçlar kadın yada erkek olmasına bağlı olarak çıkış süreleri değişebilmektedir. Bilimsel olarak kadınlarda ekilen saçların çıkma hızı daha yavaş olup erkeklerde ise bu süre daha hızlıdır. Saçlar ekildikten sonra %99 oranında dökülür ve %1 oranında uzamaya devam eder. Bu genellikle kişiye göre değişiklik gösteren bir süreçtir.

Ekilen saçlar döküldükten sonra 2 yada 3 ay süreyle yeniden çıkmaya başlarlar. Bu dökülme alınan bölgede hangi fazda yakaladığınıza bağlıdır. Saçlar 3 fazda gelişirler bu fazla anajen, katajen ve telojen fazlar dolayısı ile ekildikleri yerlerde de fazlarına göre çıkış süreleri değişkenlik gösterir. Ön taraftaki saçlar 2-3 ayda daha hızlı bir şekilde çıkmaya başlarlar. 5-6 aylarda da %50-%60 oranlarında saç çıkmaları tamamlanmış olur. Tepe bölgesine ekilen saçların çıkış süreleri daha yavaştır. Bu bölgedeki saçların çıkış süreleri 1 yılı bazen 1,5 yılıda bulabilmektedir.

Saçların çıkış sürelerinde herhangi bir özel bakım yapmaya gerek yoktur. Kişiler normal hayatlarına devam edebilirler. İlk çıkan saçlar daha ince tüylü olup saçlar kestirdikçe daha iyi yapıda ve kalın telli saçlar çıkmaya başlar.

Eğer saç ekiminde doğru teknik kullanıldıysa ve saç ekiminden sonra hasta gerekli olan talimatlara yeterli derecede uyduysa saçların çıkmaması gibi bir durum kesinlikle mümkün değildir. Saçlar genellikle 1,5 yılda çıkmalarını tamamlamış olurlar. Ama 1.5 yıldan sonra ciddi bir şekilde saç çıkışı gözlemlenmediyse o zaman bir son olduğu düşünülebilir. Bu sorun genellikle yapılan saç ekimi tekniği ile ilgili bir sıkıntı olduğu anlamına gelebilir.

Saçlar çıkmadıysa bu kişideki herhangi bir hastalığa bağlı olabilir. yada kullandığı bazı maddelere sigaraya bağlı olabilir. Eğer bunlar olmadığı halde saç çıkışı gözlemlenmediyse o zaman kişi saç ekimini yaptırdığı hekim ve merkezle görüşmeli ve gerekirse saç ekimi yeniden tekrarlanmalıdır.

21 Yorum Yapılmıştır

Ozan

Doktor bey merhabalar fue yöntemi ile saç ektirmeye karar verdim. Emekli sandığına bağlıyım. Saç ekimini devlet karşılıyor mu acaba ?

Uzman Doktor

Saç ekimi özel bir istektir. SGK nın karşılayacağını sanmıyorum.

Rasim

Merhabalar saygıdeğer hocam bundan yaklaşık bir sene önce saç ekimi yaptırdım. Saç ekimi uygulamasını fue yöntemiyle uyguladım. Fakat ekilen saçlarden memnun değilim. Saç ekimini ilk yaptırdığım zaman dermotoloğum saç ekimi yönünün doğru olduğunu söyledi. Acaba bir seneden sonra ekilen saçlar daha çıkar mı ?

Uzman Doktor

12 aydan sonra daha gelişme beklemeyiz ama 2.seans için yeterli zaman geçmiş dir
sonuç yeterli değilse 2. seansı düşünün derim

mustafa

mrb hocam ben yaklaşik 7 ay önce alin bölgesine sikilaştirma yaptirdim. 3000 greft ekildi ama çikan saç sayilidir. gözle ğörülür gelişme yok. analiz yaptirdigimda da küçük tüy şeklinde görünüyor.çikmaya başladigini söylüyorlar. sizce doğrumu. yani 7 ay gibi bir sürede bu sonucu nesil değerlendirirsiniz. yardimci okursaniz sevinirim tşk…

mustafa

mrb hocam ben yaklaşik 7 ay önce
alin bölgesine sikilaştirma yaptirdim.
3000 greft ekildi ama çikan saç
sayilidir. gözle ğörülür gelişme yok.
analiz yaptirdigimda da küçük tüy
şeklinde görünüyor.çikmaya
başladigini söylüyorlar. sizce
doğrumu. bir sene sonra istediğim
sonuca ulaşirmiyim. 7 ay az bi süre
değil yani kişiye göre değişir mi. bir
de saç alinan bölgedeki saçin yenilen
me dönemine mi rastladi diye
düşünüyorum. yardimci olursaniz
sevinirim tşk…

7 ay bazen çok yetersiz olabilir sonuç almak için, tabii bu durumda herşeyin sizde yavaş gelişiyor olması gerekir. Mesela saçların ekim sonrası dökülme süresinin uzun olması, geç çıkmaya başlamaları ve yavaş uzayan bir saçınız olması gibi durumlar. Eğer bunlar size varsa bekleyin. Zaten sonucu göreceksiniz ondan sonra kendi değerlendirmenizi yaparsınız haliyle!

mahmut

merhaba hocam size sorum şu ben 7 ay önce sac ektırdım ektırmeden once benden resım ıstedıler ve gonderdım bana 3500-4000 greft ekılmesı lazım dedıler aam ekımde 2500 greft ektıler sordumda bu yeterlı dedıler aradan 7 ay gectı tepe bolgemde yenı yenı saclar cıkıyor dokundam hıssedıyorum ama seyreklık gorunuyor on bolge ıse cıktı ama seyrek seyreklık cok bellı saclarım cıkmaya devame dermı yoksa daha cıkmazmı ve sıkayetcı olsam bır sey degısırmı ?

Mahmut bey bir kere baştan itiraz etmeliydiniz. Niye size 3500-4000 gerekir diye söylenip sonra 2500 ekilsin ki? Bence burada sizi kandırmak için yüksek greft söyleyip sonra da günü kurtarmışlar. Resimleriniz olmadan birşey denemez ama 7 ayda sonuca oldukça yaklaşmışsınızdır. Yani bundan sonra çıkacak olanlar da sizi tatmin etmeyecektir. Eğer zaten baştan 2500 greft gerekiyordu ve sizin aklınızı yüksek sayı ile çelmek istiyorlardı ise tabi o ayrı!

kemal

mrhb. doktor bey. 38 yaşındayım.geçen sene 3600 greft fue yöntemiyle ekim yaptırdım. 1 yıl dolmak üzere , ama ekilenlerin %5-10 kadarı çıktı.hayal kırıklığına uğradım. bir hayli korudum saçlarımı.ekimden sonra 35 gün yastığa bile baş koymadım. hata kimde bilemedim.şeker kalp hastalı benzeri metabolik hastalığımda yok.4-5 ayda minoxil kullandım.çok kepeklenme ve kaşıntı yaptığı için yeni bıraktım onuda. kafamın ortasındaki alan hemen hemen hiç çıkmadı. hocam ne yapmalıyım.eken arkadaş gel bir daha deneyelim diyor.arkamda kalan saçlar çok seyrek ne yapmalıyım.yaardımcı olursanız sevinirim.selamlar

Cevapla

Kemal bey ekimi gerçekleştiren merkeze yada doktora bu konuda tekrardan başvurabilirsiniz.

hüseyin

hocam meraba ben tepe bölgesine saç ektirdim. 7 ay oldu gözle görünür bi sonuç yok neden acaba …

Ekim tekniği ile ilgili sorun olabilir tabii ektirdiğiniz merkez ile görüşmenizi öneriririm.

mehmet

Hocam merhaba ben yaklaşık bir bucuk ay önce saç ekimi yaptirdim ve iltihaplanma oldu saç ekim yaptığım yerden bütün masraflari aldım.benim merak ettiğim iltihaplanan yerde saç çıkma ihtimali varmı ve.pansuman uyguluyorum bant diğer.koklere zarar verrimi çünkü ekilen tüy saç bantla.geliyor.

Merhaba tabii bu durumda söylemeden geçmek istemem, keşke uygun bir merkez seçmiş olsaydınız. Görmeden size yardımcı olamam, nedeni ise iltihaplanma bazen mevcut saç köklerini de zedeleyebilir. Buradan tüm hastalarımıza önerim plastik cerrah ile çalışmayan merkezlerden ve tek başına çalışan sözde “saç ekimciler” den uzak dursunlar.

halit

selam hocam. ben yaklasik dokuz ay once iki gun uste uste ekim yaptirdim. ilk gun onde ki sakaklar acilmisti .ikinci gun tepe bolgesi. toplam bes bin ektiklerini soylediler. onde sag taraf cok iyi geldi. ama sol taraf yok denecek kadar seyrek. tepe bolgeside seyrek. ekim yaptigim doktora sordum. ilk defa karsilastigimiz bir durum dediler. sizce ne olabilir.sol tarifin gecikmeli cikma ihtimali varmi.

Halit bey 9 ay sonra ön çizgide pek beklenmez, ama nadir de olsa bazen bu tip durumlar olabilir. Ben bu tipte tek taraflı çıkmama veya gecikme ile hiç karşılaşmadım açıkçası. Diğer tarafta çıkmamış olsa gecikmeden bahsedilebilirdi, ama tek taraflı olduğuna göre bir problem olabilir. Revize edilir sorun olmaz bence dert etmeyin. Geçmiş olsun.

Ayhan

Mrh hocam ben 7 ay önce istanbulda bi hastanede sac ektirdim fakat hala gözle görülür bi degisiklik yok.sac ektirdigim doktora sordum beklemem grektigini 8.aydan sonra çıkacağını söyledi. Normal mi bu hala cikma umudu var mı. Bu benim bunyemden mi yoksa ekim yaptığım yerden mi kaynaklaniyor acaba

AYKUT

Mrb ben 2 ay once sac ektırdım, Aynaya baktıgımda ekılen sacların cok az oldugunu göruyorum, sızce bu saclar uzıcakmı, oldu da ıstedım gbı olmazsa paramı gerı alabılırmıyım, bı dorum daha olcak ben herhangı bı ılac yada destek urun kullanmıyorum, kullanmalımıyım, tesekkurler

burak

Merhaba hocam 2 ay once sac ekimi yaptirdim suan sok dokulme durdu ve saclarin yeniden ciktigini gorebiliyorum..bazen basimda agri oldugunda agri kesici aliyorum fakat sonrasinda bazi yerlerde sislikler oluyo yumurta gibi sisiyor ve kasiniyor..birde ekim yapilan on sakak bölgelerimde cikan saclar orantisiz bir tarafta yogun diger tarafta seyrek cikiyor bu durum duzelecekmidir tesekkurler

Eren

Merhaba Doktor Bey, Ben tam 7 ay önce saç ekimi gerçekleştirdim ama hiç bir şey değişmedi Umutlarım nerdeyse tükendi artık Acaba hala şansı var mı, yoksa boş yere mi umut ediyorum ?

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi