Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Saçlar Ne Zaman Çıkar


Saç ekimi yapıldıktan sonra ekilen saçlar kadın yada erkek olmasına bağlı olarak çıkış süreleri değişebilmektedir. Bilimsel olarak kadınlarda ekilen saçların çıkma hızı daha yavaş olup erkeklerde ise bu süre daha hızlıdır. Saçlar ekildikten sonra %99 oranında dökülür ve %1 oranında uzamaya devam eder. Bu genellikle kişiye göre değişiklik gösteren bir süreçtir.

Ekilen saçlar döküldükten sonra 2 yada 3 ay süreyle yeniden çıkmaya başlarlar. Bu dökülme alınan bölgede hangi fazda yakaladığınıza bağlıdır. Saçlar 3 fazda gelişirler bu fazla anajen, katajen ve telojen fazlar dolayısı ile ekildikleri yerlerde de fazlarına göre çıkış süreleri değişkenlik gösterir. Ön taraftaki saçlar 2-3 ayda daha hızlı bir şekilde çıkmaya başlarlar. 5-6 aylarda da %50-%60 oranlarında saç çıkmaları tamamlanmış olur. Tepe bölgesine ekilen saçların çıkış süreleri daha yavaştır. Bu bölgedeki saçların çıkış süreleri 1 yılı bazen 1,5 yılıda bulabilmektedir.

Saçların çıkış sürelerinde herhangi bir özel bakım yapmaya gerek yoktur. Kişiler normal hayatlarına devam edebilirler. İlk çıkan saçlar daha ince tüylü olup saçlar kestirdikçe daha iyi yapıda ve kalın telli saçlar çıkmaya başlar.

Eğer saç ekiminde doğru teknik kullanıldıysa ve saç ekiminden sonra hasta gerekli olan talimatlara yeterli derecede uyduysa saçların çıkmaması gibi bir durum kesinlikle mümkün değildir. Saçlar genellikle 1,5 yılda çıkmalarını tamamlamış olurlar. Ama 1.5 yıldan sonra ciddi bir şekilde saç çıkışı gözlemlenmediyse o zaman bir son olduğu düşünülebilir. Bu sorun genellikle yapılan saç ekimi tekniği ile ilgili bir sıkıntı olduğu anlamına gelebilir.

Saçlar çıkmadıysa bu kişideki herhangi bir hastalığa bağlı olabilir. yada kullandığı bazı maddelere sigaraya bağlı olabilir. Eğer bunlar olmadığı halde saç çıkışı gözlemlenmediyse o zaman kişi saç ekimini yaptırdığı hekim ve merkezle görüşmeli ve gerekirse saç ekimi yeniden tekrarlanmalıdır.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi