Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Uygulamalarında Başarı Oranı Nedir ?


Yapılan bilimsel çalışmalara göre saç ekimi hem FUT hemde FUE yöntemlerinde başarı oranı benzerdir. Başarı oranına yaklaşık olarak % 98 diyebiliriz.

Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler

– Operasyonu gerçekleştiren doktorun bilgisi, tecrübesi ve eğitimi

– Saç ekimi yapılan kişinin saç yapısı

– Alınacak bölgedeki saç miktarı

– Saç ekilecek bölgenin genişliğine

göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir saç ekiminin başarılı olup olmadığını söyleyebilmemiz için öncelikli olarak doğallığına bakmamız gerekir. Yani ekim yapıldığını normal insanların anlayamaması gerekir. Eğer dökülen saçlar doğal ve belli bir sıklıkta görülüyorsa ekimin başarılı olduğu söylenebilir. Ekilen saçlar dökülmeyen bölgeden alındığı için genellikle ömür boyu dökülmeyip uzamaya devam ederler.

Ekim yapılacak bölge eğer geniş ise ekim seansları tekrarlanabilir. Genellikle alana seyrek bir ekim yapılıp ilerleyen yıllarda ise sıklaştırma seasnları ile daha sık ve gür saçlar elde edilebilir. İlk seanstan 1 yıl kadar sonra sıklaştırma seansı ile daha sık bir saç bölgesi elde edilebilir.

Genellikle herkesten 10.000 civarında greft bir kaç seanslar tabiki elde edilebilir. Yaklaşık olarak 10.00 kadar greft ortalama olarak 25.000 kadar saç teli eder. Saç tellerinin kapatamayacağı kadar dökülmüş bir alan yoktur. Ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındıkları için aynı genetik yapılarını ekildikleri bölgede devam ettirirler ve ömür boyu dökülmeden uzamaya devam ederler.

6 Yorum Yapılmıştır

tolga

Doktor bbey merhabalar bundan iki ay önce saç ektirdim. Fakat ekilen bu saçların tamamına yakındı döküldüler diyebilirim. Saçımda saç ekimi sonrasında kabuklaşmalar oldu. Bu kabukları yıkarken aynı zamanda yavaş yavaş çıkartmaya çalıştım. Kabuklarla beraber ekilen saç tellerininde geldiğini gördüm. Acaba saçlarım ne zaman çıkar. Bu kabuklarla gelen saç telleri çıkar mı ?

Uzman Doktor

Saç ekimi sonrası zaten ekilen saç kılları dökülmektedir. Yeni saç oluşumu 6 ayda uzamaktadır. Yine de ekim yapan doktorunuza tekrar danışın.

burak

Doktor bey saç ekimi sırasında var olan saçlarımızda zarar görürler mi ? Saç ekimi sırasında diğer sağlıklı olan saç köklerine de zarar verildiği söylenmektedir. Acaba bu doğru mu saçlarıma zarar vermeden saç ekimi yapılabilir mi ?

Uzman Doktor

Saç ekimi işlemleri mevcut saç köklerine zarar verilmeden yapılmaktadır. Bu konuda endişelenmenizi gerektiren bir konu yoktur.

ahmet cantürk

mrb hocam ben yaklaşık 1 ay önce saç ekimi yaptırdım ekimden 10 gün sonra tırnakarımla kazıyarak kabukları döktüm fakat ay sonunda yine biraz daha kabuklanma gördüğümden onuda elimle temizledim bazı arkadaşlar geç kalmışsın kök ölmüştür diyorlar sizce köklerim zarar görmüşmüdür saygılar.

Ekimden maksimum 7 gün sonra hiçbir zarar veremezsiniz meraklanmayın.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi