Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi Uygulamalarında Başarı Oranı Nedir ?


Yapılan bilimsel çalışmalara göre saç ekimi hem FUT hemde FUE yöntemlerinde başarı oranı benzerdir. Başarı oranına yaklaşık olarak % 98 diyebiliriz.

Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler

– Operasyonu gerçekleştiren doktorun bilgisi, tecrübesi ve eğitimi

– Saç ekimi yapılan kişinin saç yapısı

– Alınacak bölgedeki saç miktarı

– Saç ekilecek bölgenin genişliğine

göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir saç ekiminin başarılı olup olmadığını söyleyebilmemiz için öncelikli olarak doğallığına bakmamız gerekir. Yani ekim yapıldığını normal insanların anlayamaması gerekir. Eğer dökülen saçlar doğal ve belli bir sıklıkta görülüyorsa ekimin başarılı olduğu söylenebilir. Ekilen saçlar dökülmeyen bölgeden alındığı için genellikle ömür boyu dökülmeyip uzamaya devam ederler.

Ekim yapılacak bölge eğer geniş ise ekim seansları tekrarlanabilir. Genellikle alana seyrek bir ekim yapılıp ilerleyen yıllarda ise sıklaştırma seasnları ile daha sık ve gür saçlar elde edilebilir. İlk seanstan 1 yıl kadar sonra sıklaştırma seansı ile daha sık bir saç bölgesi elde edilebilir.

Genellikle herkesten 10.000 civarında greft bir kaç seanslar tabiki elde edilebilir. Yaklaşık olarak 10.00 kadar greft ortalama olarak 25.000 kadar saç teli eder. Saç tellerinin kapatamayacağı kadar dökülmüş bir alan yoktur. Ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındıkları için aynı genetik yapılarını ekildikleri bölgede devam ettirirler ve ömür boyu dökülmeden uzamaya devam ederler.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi