Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi tedavisi kime yapılır ?


Saç ekimi tedavisini uygulamış olduğumuz hasta grubunu ele aldığımızda genellikle genetik olarak saç dökülmesinin görüldüğü hastalarımız çok fazla yoğunlukta bize gelip saç ektirirler. Bu hastaların babasına, amcasına yada dedesine baktığımızda bu kişilerde de yüksek oranda saç dökülmesi gözlemlenmektedir. Kişinin kendisinde de görülen bu genetik etki kişilerde saç dökülmesi olarak görülmekte ve bu kişiler saç ekimi yaptırmaya karar vermektedir.

Bunun dışında bir kafatası cerrahisi, yüz cerrahi yada bir beyin cerrahi işlemi olabilir buna bağlı olarak bölgede iz oluştuğu zaman buralarda saç çıkmaz bu durumdaki kişilerde bu alanlara saç ekimi işlemi yapılabilir. 1 yılı aşkın saçkıran geçiren kişilerde, saç çekme alışkanlığına bağlı ve yanma sonucu yaşanan kayıplarda saç ekimi yapılabilir. Kronik travmalara bağlı saç kayıplarında yada saç çekme hastalığına bağlı olarak oluşan saç kırıklarında saç ekimi yapılabilir. Yanmaya bağlı olarak oluşan durumlarda yani saçlar yanmış fakat deri bölgesi hala kanlanma yapan hastalara yine saç ekimi yapılabilmektedir. Kimyasal yanıklar, alev yanıkları gibi bölgelerde de saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç dökülmesi olayı bir geceden sabaha kadar yaşanan bir olay değildir. Saç dökülmesi bir süreçtir. Özellikle genetik saç dökülmeleri kimi kişilerde 16 – 17 li yaş süreçlerinde başlarken bazılarında askerlik döneminde 20 – 22 yaşlarda bazılarında ise 30 lu yaşlardan sonra ciddi olarak saç kayıpları yaşanabiliyor. Bu tür hastaları ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

Hastaların psikolojisi çok önemli 17- 18 yaşında bir kişiye saç ekimi yapılabilir mi ? Evet yapılabilir. Ön taraftan ciddi bir saç kaybı vardır bu durumdan dolayı moreli çok bozuktur ve sosyal yaşamı etkilenmiştir okul yaşamı etkilenmiştir o zaman onu tekrardan hayata döndürme adına ön bölgeye bir saç ekimi yapılabilir ama mevcut saçlarıda koruma altına almak ve medikal teavi uygulamak şartı ile yapılabilir.

13 Yorum Yapılmıştır

yusuf

merhaba, bundan yaklaşık 6 ay önce bende saçkıran hastalığı başladı(alopesi areata).saçlarımın çeşitli yerlerinden yaklaşık %60ı döküldü. kaşlarım, kirpiklerim ve sakallarımda da dökülmeler meydana geldi hangi doktora gittiysem sonuç alamadım.bana saç ekimi uygulanır mı? kirpik, kaş ve sakallarıma da uygulanır mı? bunu öğrenebilir miyim.

admin

Yusuf bey uygulanır ancak daha önce de bahsettiğim gibi dökülmeme garantisi verilemez.

tuncay

Merhba doktor bey ben 30 yaşına girdim. Saç ekimi yaptırmak istiyorum. Eskiden saçlarım oldukça gürdü sonraları dökülmeye ve araları açılmaya bşladı. Sorum acaba FUE saç ekimi yöntemi ile sık ve gür saçlarıma yeniden kavuşabilirmiyim ? Bu işlemi kime yaptırmam gerekiyor ? verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin hocam.

Uzman Doktor

Öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Sorularınıza gelince saç ekimi işlemi ile eski saç görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Saç ekimi uygulamaları FUE tekniğile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına yaptırmalısınız. saç ekimi görüntünüzü iletisim@repair.com.tr adresine gönderebilirsiniz. İnceleyerek sonuçlarını size iletebilirim.

hasan

Merhabalar doktor bey bende bir plastik cerrahiye saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Fiyat araştırması içerisine girdim acaba buradan fiyat veriyormusunuz hocam teşekkür ederim.

Uzman Doktor

Doğru bir yönlenme içerisindesiniz. Buradan aç ekimi ile ilgili fiyat veremiyoruz. Fakat resimlerinizi iletisim@repair.com.tr adresinden iletirseniz gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca telefon numaralarımızı arıyarakta fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. teşekkürler geçmiş osun dileklerimi iletiyorum.

kemal

Doktor bey ben saç ekimi yaptrımaya karar verdim nasıl bir yol izlemeliyim. Saç ekimini bir plastik cerrahiye mi yaptırmak daha iyi olur. Saç ekimi sonrasında prp yapılmasınıda önerdiler sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. Beni nasıl yönlendirebilirsiniz. Sizden de randevu almak istiyorum.

Uzman Doktor

Saç ekimi düşünüyorsanız öncelikli güvenilir ve bu konuda deneyimli bir plastik cerrahi uzmanına danışmanız gerekmektedir. Saç ekimini plastik cerrahi yapmalıdır. Saç ekimi sonrasında prp uygulamasını yapmaktayız. Randevu için telefın nuaralarımızı arıyarak ranevu talebinde bulunabilirsiniz. Teşekkürler.

arda

Merhaba doktor bey. Ben 17 yaşındayım ve genetik olarak saçlarımın yanları dökülüyor. Hatta yanların bi kısmı döküldü üstten alarak kapatmaya çalışıyorum. Şimdi size sorum şu. Saç ekimi yaptıktan sonra ekilen saç belli olur mu? ya da farklı versiyonuyla sorayım: açılan yerler kapanır mı? Ben okulların kapanmasıyla birlikte saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum, umarım istediğim sonucu elde ederim. Teşekkürler.

Ekim belli olamaz Arda bey, gelin görelim afaki konuşmayalım dilerseniz. Görüşmek üzere.

nihat

Merhabalar 2 yasinda sobaya degerek kafamin arkasinda 3 cm lik bi yanik izi var. Bu bolgeye sac ekimi yapilma ihtimali varmi? İlgi ve alakaniz icin simdiden tesekkur ederim

Bu tür yaralanmalar en iyi saç ekimi uygulamaları ile kapatılabilir. Nihat bey iletişim bölümünden bize başvurarak randevu alabilirsiniz.

hakan

Merhaba hocam küçükken sobaya düşmüşüm saçımın saçımın sol tarafında biraz kellik var saç ekimi mümkünmüdür?teşekkürler iyi çalışmalar.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi