Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi tedavisi kime yapılır ?


Saç ekimi tedavisini uygulamış olduğumuz hasta grubunu ele aldığımızda genellikle genetik olarak saç dökülmesinin görüldüğü hastalarımız çok fazla yoğunlukta bize gelip saç ektirirler. Bu hastaların babasına, amcasına yada dedesine baktığımızda bu kişilerde de yüksek oranda saç dökülmesi gözlemlenmektedir. Kişinin kendisinde de görülen bu genetik etki kişilerde saç dökülmesi olarak görülmekte ve bu kişiler saç ekimi yaptırmaya karar vermektedir.

Bunun dışında bir kafatası cerrahisi, yüz cerrahi yada bir beyin cerrahi işlemi olabilir buna bağlı olarak bölgede iz oluştuğu zaman buralarda saç çıkmaz bu durumdaki kişilerde bu alanlara saç ekimi işlemi yapılabilir. 1 yılı aşkın saçkıran geçiren kişilerde, saç çekme alışkanlığına bağlı ve yanma sonucu yaşanan kayıplarda saç ekimi yapılabilir. Kronik travmalara bağlı saç kayıplarında yada saç çekme hastalığına bağlı olarak oluşan saç kırıklarında saç ekimi yapılabilir. Yanmaya bağlı olarak oluşan durumlarda yani saçlar yanmış fakat deri bölgesi hala kanlanma yapan hastalara yine saç ekimi yapılabilmektedir. Kimyasal yanıklar, alev yanıkları gibi bölgelerde de saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç dökülmesi olayı bir geceden sabaha kadar yaşanan bir olay değildir. Saç dökülmesi bir süreçtir. Özellikle genetik saç dökülmeleri kimi kişilerde 16 – 17 li yaş süreçlerinde başlarken bazılarında askerlik döneminde 20 – 22 yaşlarda bazılarında ise 30 lu yaşlardan sonra ciddi olarak saç kayıpları yaşanabiliyor. Bu tür hastaları ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

Hastaların psikolojisi çok önemli 17- 18 yaşında bir kişiye saç ekimi yapılabilir mi ? Evet yapılabilir. Ön taraftan ciddi bir saç kaybı vardır bu durumdan dolayı moreli çok bozuktur ve sosyal yaşamı etkilenmiştir okul yaşamı etkilenmiştir o zaman onu tekrardan hayata döndürme adına ön bölgeye bir saç ekimi yapılabilir ama mevcut saçlarıda koruma altına almak ve medikal teavi uygulamak şartı ile yapılabilir.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi