Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi sonrasında izler kalır mı ?


Saç ekimi uygulamaları sonrasında ciltte iz kalması saç ekimi yöntemine bağlıdır. Eskiden uygulanan ve şimdilerde uygulanması çok çok az sayılara inmiş olan FUT tekniğinde uygulanan saç ekimi tedavilerinde iz kalması mümkündür. FUE saç ekimi tedavisi yöntemlerinde iz kalması mümkün değildir.

FUT tekniğinde saçların zarar görmeden alınarak ekilecek alana aktarılması için ense bölgesinden bir saçlı deri parçası alınması gerekmekteydi. Saçlı derinin alındığı bölge ise gerdirilerek yeniden dikiş yöntemi ile kapatılmaktaydı. Kapatılan bu bölge bir kaç ay sonra kendisini belli etmeye ve bu bölgede bir iz oluşması şeklinde kendisini belli eder. Her bıçağın deydiği bölgede mutlaka bir iz kaldığı gibi FUT yönteminde de çıkarılan deri sonrası iz oluşması görülmekteydi.

Son yıllarda artık uygulanan bu FUT yöntemi yavaş yavaş tarihe karışmış ve yerini oldukça estetik ve son derece mükemmel saç ekimi sonuçlarının alındığı FUE yöntemi almaktadır. Hem Türkiye de hemde Avrupada bu yöntem son derece ilerlemiştir. Saç ekimi FUE yönteminde saç hücrelerinin alınması için herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Çok ince iğne uçları dediğimiz incelikte ki bu incelik 0.7 – 0.8 mm kadar ince minik keskin borucuklarla saç hücreleri alınır. Saç köklerinin alınmış olduğu arka ense bölgesi ve kulak arkasındaki bölgelerde minik minik delikler oluşmakta bu delikler ise işlem sonrası sargı ile kapatılmakta ve hastanın ense bölgesindeki oluşan bu delikler en fazla bir iki gün sonra kendiliğinden kapanmaktadır. Bölgede herhangi bir açık yara söz konusu olmadığından ve herhangi bir kesi işlemi gerçekleşmediğinden dolayı FUE yöntemlerinde işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi