Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi sonrasında izler kalır mı ?


Saç ekimi uygulamaları sonrasında ciltte iz kalması saç ekimi yöntemine bağlıdır. Eskiden uygulanan ve şimdilerde uygulanması çok çok az sayılara inmiş olan FUT tekniğinde uygulanan saç ekimi tedavilerinde iz kalması mümkündür. FUE saç ekimi tedavisi yöntemlerinde iz kalması mümkün değildir.

FUT tekniğinde saçların zarar görmeden alınarak ekilecek alana aktarılması için ense bölgesinden bir saçlı deri parçası alınması gerekmekteydi. Saçlı derinin alındığı bölge ise gerdirilerek yeniden dikiş yöntemi ile kapatılmaktaydı. Kapatılan bu bölge bir kaç ay sonra kendisini belli etmeye ve bu bölgede bir iz oluşması şeklinde kendisini belli eder. Her bıçağın deydiği bölgede mutlaka bir iz kaldığı gibi FUT yönteminde de çıkarılan deri sonrası iz oluşması görülmekteydi.

Son yıllarda artık uygulanan bu FUT yöntemi yavaş yavaş tarihe karışmış ve yerini oldukça estetik ve son derece mükemmel saç ekimi sonuçlarının alındığı FUE yöntemi almaktadır. Hem Türkiye de hemde Avrupada bu yöntem son derece ilerlemiştir. Saç ekimi FUE yönteminde saç hücrelerinin alınması için herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Çok ince iğne uçları dediğimiz incelikte ki bu incelik 0.7 – 0.8 mm kadar ince minik keskin borucuklarla saç hücreleri alınır. Saç köklerinin alınmış olduğu arka ense bölgesi ve kulak arkasındaki bölgelerde minik minik delikler oluşmakta bu delikler ise işlem sonrası sargı ile kapatılmakta ve hastanın ense bölgesindeki oluşan bu delikler en fazla bir iki gün sonra kendiliğinden kapanmaktadır. Bölgede herhangi bir açık yara söz konusu olmadığından ve herhangi bir kesi işlemi gerçekleşmediğinden dolayı FUE yöntemlerinde işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır.

22 Yorum Yapılmıştır

tunay

Doktor bey merhabalar ben ameliyat olucam kafa bölgesinden ameliyat sonrasında doktorum bana ameliyat izleri kalacağını ve bu ameliyat izlerinin saç ekimi yöntemi ile kapanabileceğini söyledi benim sorum size bu izler kapatılabilir mi ? Bu izlerin üzerine saç ekimi yapılabilir mi ?

Uzman Doktor

Yapılacak ameliyat izlerinin üzerine saç ekimi yapılabilir ve gayet iyi de tutar.

sevda

Doktor bey merhabalar benim oğlum bir yerden düştü ve kafasına bir kaç dikiş atıldı. Kulağının biraz üst bölümünden başlayarak yukarı doğru çıkan bu iz dışarıdan güzel bir görüntü oluşturmuyor. Bu iz üzerine saç ekimi yapılabilir mi ? Bu izi başka nasıl kaybedebiliriz. Eğer saç ekimi yapılırsa bir yaş sınırı varmıdır ? Fiyatı ne kadar olur ve devlet karşılıyor mu ? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Uzman Doktor

İzlerin saç ekimi ile kaybedilmesi mümkündür. Bu işlemler için çocuğun ergenlik çağına gelmiş olması gereklidir. Saç ekimi estetik operasyon kapsamında olduğu için devlet karşılamaz.

necdet

Hocam merhabalar ben saç ekimi yaptırmak istiyorum. Fakat merak ettiğim konu saç ekimi sonrasında saçların alındığı yerde iz kalıyor mu ? eski tekniklerde iz kalıyor ama yeni saç ekimi tekniklerinde iz kalmadığını duygum saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum birde size sormak istedim. Teşekkürler.

Uzman Doktor

Eskiden uygulanan FUT tekniğinde ense bölgesinde bir iz oluşuyordu. Yeni saç ekimi tekniği FUE yöntemlerinde herhangi bir iz oluşmamakta ve saç ekimi uygulamarı son derece estetik bir uygulama şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Ferhat

Doktor bey merhabalar yaşım 28 son yıllarda saçlarımda oldukça çok eksilmeler oldu ön tarafı iyice kelleşti. Acaba saç mezoterapisi yaptırsam saçlarımda çoğalma olur mu ?

Uzman Doktor

Eksilmeyi yerine koyacak tek seçenek saç ekimi ve restorasyon cerrahisidir. Mezoterapi sadece geçici olarak saçları canlandırır o kadar

didem

Doktor bey merhabalar saçlarımda inanılmaz bir dökülme var cildiye uzmanına gittim bana çinko içeren şurup, kortizon iğnesi ve bir takım losyonlar verdi. Vermiş olduğu bu ilaçlar saç diplerime iyice yedirmemi öyledi. Size göre bu tedavi saçlarım için yetrli olur mu bu tedaviyi uygulamalımıyım ? Saçlarıma daha çok zararı olursa diye korkuyorum açıkçası ne yapmamı önerirsiniz hocam

Uzman Doktor

Anladığım kadarıyla saçınızda genel bir dökülme var yapılan tetkiklerde her hangi bir problem çıkmamış olması başka sebepleri düşündürür. Kullandığınız şampuan, stress ve özellikle şunu belirteyim daha önce bahsettiğiniz saç boyama işlemi bunun saçınıza zararı çok olmuştur. Size önerilen karışım losyonu kullanmanızı tavsiye etmem bu karışımı saç kıran dediğimiz yuvarlak para şeklinde dökülmeleri olan hastalara vermekteyiz sizin daha önce bahsettiğiniz karışım ( bepanthene, e vitamini, v.s.) daha uygun olacaktır bir de buna ek olarak çinko ve biotine tb kullanmanızı bakım losyonu olarak Ducray ürünlerini tavsiye ederim, sağlıklı günler.

umur

Doktor bey merhabalar saç ektirmek istiyorum ama başka sitelerde okuduğum yorumlar son derece beni korkuttular. Acaba saç ekimi işlemini siz mi yapıyorsunuz? Ben işyerinden bir haftalık bir izin almak istiyorum. Döndüğümde saç ektirdiğim belli olur mu ?

Uzman Doktor

saç ekimi için oluşturduğumuz özel ekibimiz var .biz bu ekiple birlikte yapıyoruz ve tüm aşamalarda yanınızdayız. 1 hafta sonra ekim yapılan bölümlerde hafif kabuklanmalar olur. fue yöntemi yapıldığı için şaçlar sıfıra yakın kesiliyor. bu nedenle iş yerinde belli olur ama şapka ya da krp giyebilirsiniz. ekilen saçlar hiçbir zaman dökülmez.

tuğrul

hocam merhaba. saç köklerinin alındığı yerde iz kalmıyor fue tekniği ile burası çok güzel peki saçın ekildiği bölgede siyah noktalar halinde saç köklerinde iz kalıyormu? bazı kişilerde gördüm saç kökleri siyah noktalar halinde sanki ben ekilmiş bir saçım der gibi

Tuğrul bey bence bir yanlışınız var. FUE tekniği ile ekilen saç kökleri çıktığı zaman hiçbir şekilde anlaşılamaz. Sadece ön çizgide çok sayıda saç kökü barındıran greftler yanlış olarak yerleştirilmiş olursa bunlar sırıtırlar. Ön tarafa 1-2 kök içeren daha ince sa çteli içeren foliküler üniteler seçilip yerleştirlmelidir. O bakımda ngördükleriniz olsa olsa “kötü saç ekimi” sınıflamalarına girer.

sinan

Sayin doktor bey,bende bu yaz türkiyeye gelip sac ektirmek istiyorum,size sorum 1.Sac ekiminden sonra alinan bölgede sac cikiyormu? 2.ön tarafini sig ektirmek istiyorum seyrek olmasin sizce mümkünmü bir seansta sig ektirmek? saygilar

Sinan bey saçlar ense bölgesinden ve dökülmemeye kodlu bölgeden alınarak saçsız bölgeye nakil edilmektedir. Ense bölgesinden alınan saçlar bir daha çıkmamaktadır. Fakat alınan saçlar çok geniş bir alandan alım gerçekleştirildiği için Doku alınan bölgeleri mevcut saçlar kapatır, iz kalmaz..

irfan

doktor bey fue göntemi ile saç ekimi ameliyatı oldum saç ektirdigim 1 ay oldu saç ektirdim belli olurmu alım yapılan bölge tam kapanmadı ne zaman kapanır kızarıklar ne zaman geçer bu süreci hızlandırcak bir ilaç varmı

İrfan bey tabii henüz çok erken bir evredesiniz. Bahsettiğiniz iyileşme sürecinin olağan akışına uygun belirtiler. Rogaine %5 lik başlayabilirsiniz.

irfan

doktor bey alım yapılan yer yani ense bölgesi halan kapanmadı ve bu gerçekten cok morelimi bozuyor acaba alım yapılan yer ne zaman kapanır iz kalırmı ne zaman saç ektirdigim belli olucak hal alınır artık sapkayla gezmekten sıkıldım saç ektireli 1 ay oldu

İrfan bey iyi alım yapılmadıysa bundan sonra sıkıntı yaşanabilir. Ancak değerlendirmek için 1 ay çok erkendir.

Hasret

Hocam 2 ay önce bi kaza geçirdim denizde kayaya çarptım kafamı kafanın uç kısmına kadar dikiş atılar saçlarım uzadı pek belli olmuyor ama ben rahatsız oluyorum 2 cm enli yaklasık 14 cm uzunlugunda bir alan saç ekilir mi? Ne kadar tutar ? Ve dökülme olur mu ? Tahmini bi fiyat söylerseniz sevinirim..

Erdi tuncel

İyi günler saç ekimi yaptırdıktan sonra ekilen alanda bazı yerde saçlar fazla çıkıyo bazı yerde hiç yokmuş gibi bu normalmi

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi