Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi sonrası saçların çıkma süreci


Saç ekimi işleminden hemen sonra bizim ekmiş olduğumuz greftlerin üzerinde minik minik 1mm lik yada 1,5mm kalınlığında ve uzunluğunda kıllar olmaktadır. Bunların etrafı ekmiş olduğumuz greftleri tutturan bir kan pıhtısı tarafından tutulduğu için bu bölgelerde bir kabuklanma oluyor. Kabuklanmanın yok olması yaklaşık olarak 15 günlük bir süreç alıyor. Hasta 15 gün sonra yeni saç tellerini ekilen bölgelerde görmeye başlıyor. Fakat görülen bu saçlar yaklaşık olarak 1 ay içerisinde dökülmeye başlıyor. Çünkü ekilen greftin ekilen yere uyum sağlaması, kanlanması, beslenmesi ve saçı kökten tekrar üretmeye başlaması için geçecek olan bir süre vardır bu sürede yaklaşık olarak 2- 2,5 aylık bir süredir. Bu süre içerisinde ekmiş olduğumuz kıllar dökülür, kök deri içerisinde beslenir ve üretime geçer. Yani hastanın ömür boyu dökülmeyecek kendi saçlarına kavuşması 2,5 – 3 aylık bir süre almaktadır.

Saçların çıktıktan sonraki saç sıklığı çok önemli bu konu üzerinde oldukça detaylı bir şekilde durulması gerekmektedir. Maksimum saç sıklığı normal saç sıklığının %50 si kadar bir sıklık elde edilebiliyor. Ekilecek olan bölgenin alan genişliği bağlı olarak kişilerde çok sık bir saç ekimi yapılabilir %50 sıklıkta bir saç ekimi sonucu alınabilir. Eğer alan genişse ve elde edilen greft sayısı yeterli olmazsa ve birazda yayılmak zorunda kalınırsa o zaman ikinci bir seansa yani sıklaştırma seansına ihtiyaç duyulabilir.

Yani kişinin aslında saç yapısınada bağlı olarak kalın telli olması, ince telli olması, saçın kıvırcık olması, düz olması hatta saçın rengi de saç ekimi sonucunu etkileyebilir. Saçlar çıktıktan sonraki estetik görüş sonuçlarını etkileyebilir. Bu durumlara bağlı olarak hastanın ikinci bir seans geçirme olanağı doğabilir. İkinci seans ne zaman yapılır ? İkinci seans en az birinci seanstan 6 ay sonra yapılmalıdır. Çünkü ilk ameliyatın sonuçları en az 5 yada 6 ayda alınabilmektedir.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi