Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi sonrası ekilen saçların kalıcılığı nedir ?


Saç ekimi sırasında ekilen bölgeye alınacak olan saç kökleri dökülmemeye kodlanmış olan ense bölgesinden alınır. Dökülmeyen donör bölgeden alınan saç kökleri ekilecek alana taşındıklarında aynı genetik özelliklerine burada devam ettirirler. Yani saç ekimi sonrasında 2 – 3 aylık bir dönemde ekiklen bu saçlar dökülüler yerine esas sizinle ömür boyu hayatlarını devam ettirecek olan saçlar çıkarlar.

Bazı hastalarımızdan şöyle bigiler alıyoruz. Bunlar bir takım şikayetler ekilen saçların yeniden döküldüğüne, saçlarını tararken yada banyo yaparken saçlerın yeniden ele geldiğinden şikayetçi olan hastalar oluyor. Bunlar tamamen saç döngüsü ile ilgili olan durumlardır. Kesinlikle dökülme ve tekrardan çıkmama durumu olamaz. Normal saçların saçlı deri bölgesinde bulkunan saçların 3 – 5 yıl saç döngü evresi vardır, bizim saç ekimini gerçekleştirmiş olduğumuz saç köklerinde de u döngü devam eder bu kökte bulunan saç tellerininde tekrar dökülme ve tekrar çıkma evreleri vardır.

Ekilen saçlarda tamamen dökülüp yok olma yoktur. Fakat dökülüp tekrardan çıkma vardır.

26 Yorum Yapılmıştır

gökçe

Doktor bey merhabalar ben 26 yaşında bir bayanım. Saç ektirmek istiyorum. Saç ekiminin zararları nelerdir ? Saçlarım oldukça seyrekler ve ince saç tellerine sahibim. Ekilen saçların tekrardan dökülmesi mümkün müdür ? Ekilen saçların kalıcılığı nedir ? Eğer saçlar dökülürse tekrardan çıkarlar mı ? Saç ekimi olursa saçlarımın tamamını kestirmek zorundamı kalıcam. Saç ekimi fiyatları ne kadardır. Bayanlarda ekim için saçlar hangi bölgeden alınmaktadır. Saç ekimi sonrasında saçları boyatabilirmiyim ?

Uzman Doktor

Merhaba gökçe hanım saç ektirmenin zararlı veya riskli bir yanı yoktur. Önemli olan şey size ne kadar saç ekilebileceği , sonucun nasıl olacağı, yani elde edeceğiniz sıklık . Bayanlarda yapılan saç ekimi sonuçları erkeklerde olduğu kadar iyi sonuç vermez genelde. Birde erkeklerdeki gibi bayanların ense bölgelerindeki saçlar dökülmemeye kodlanmamıştır. Yani incelen ve dökülen saç kılları , seyrek alanlara ekildiğinde , incelme devamettiğinden istenilen sonuç pek alınamayabilir. Saç ekimi için alınacak olan elde edilecek olan saç kökü sayısı da bayanlar oldukça önemlidir. Saç kökleri ense kökünden alınmaz , enseden alınır. Saç ekimi sonrasında saçlarınızı kestirebilir. Uzatabilir, Boyuyabilirsiniz. Saç ekimi sonrasında ekilen saçlar 2-3 ay içinde çıkar. Fiyatlar konusunda telefon numaralarımızdan arıyarak fiyatları sorabilirsiniz.

Nazif

Hocam merhabalar kolay gelsin. Saç ekilmesinin herhangi bir zararı var mı ? Saç ekimi yapılmasının herhangi bir yan etkisi varmı ? Saç ekimi sonrasında saç eskisi gibi çıkar mı ? Saç ekildikten sonra tekrardan dökülme ihtimali varmıdır ? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim teşekkrü ederim.

Uzman Doktor

merhabalar saç ekimi sonrasında ekilen saçlar tekrardan dökülmezler. Fakat sizde saç dökülmesi varsa doğal saçlarınızın dökülmesini yapılan saç ekimi durdurmayacaktır. Bu nedenle dökülmenin bitmiş olması gerekir. Saç ekimi ile doğla bir görüntü sağlanabilir, saç ekiminin bir zararı yoktur.

yalçın

Doktor bey merhabalar benim saç ekimi ile alakalı olarak bir kaç sorum olacaktı. Budan yakaşık olarak bir sene önce saç ekimi yaptırdım saç ekimi sonrasında doktorum bana vermiş olduğu önerileri harfiyen yerine getirdim. Fakat ekilen saçlar tutmadımı bilmiyorum ama ekilen saçlar çıkmadılar. Daha sonra görüştüğümde ekilen saçların çıkmadığını oda onayladı ve metabolik nedelerden dolayı saçların çıkmadığını söyledi. Saçlarımı yeniden ekicek fakat bu sefer bana garanti verebilirmisiniz dedim veremeyeceğini söyledi. Hem param gitti hem o kadar psikolojik olaylar yaşadım hemde garanti yok neden bu böyle acaba ?

Uzman Doktor

Merhabalar bu durum çok sık karşılaştığımız bir durum nadirde olsa doktorunuzun dediği gibi metabolik bir durumdan kaynaklanmış olaabilir. Tam teşekküllü bir hastanede check-up yaptırmanızı öneririm, belki tiroidle de ilgili olabilir. Tekrar yapılacak saç ekiminin sonucunu öngörmek mümkün değil maalesef. Tekrar geçmiş olsun.

gökhan

hocam saç ekimi sonrasında saçları uzun tutmanınzararı varmı dahamı cabuk ekilen saçları döker bir ikinci sorum ekilen saçlarda bazen taraklar cok sık tarıyorum elime bir kac sac geldiği oluyor bunların yerine çıkmama gibi bir urum olurmu?

Uzman Doktor

Ekilen saçlar diğer saçlarınız gibidir. Çıkar büyür ve zamanı gelince geldiği gibi gider fakat yerine yeniden çıkar. Meraklanıcak bir şey yok. Saçlarınızı uzun tutabilirsiniz. Her türlü kuaförlük uygulamasını yapabilirsiniz.

dursun

Merhaba hocam saç ekimi yaptıralı 3 ay kadar bir zaman oldu. Spor yapmaya başlarsam bir şey olur mu ?

Uzman Doktor

Her türlü sporu rahatlıkla yapabilirsiniz artık

fahrettin

Merhaba doktor bey yaklaşık olarak saç ekimi yaptıralı 2 ay kadar oldu. Ekilen bütün saçlarım döküldü diyebilirim. Saçların daha hızlı bir şekilde çıkması için yapılabilebilecek bir şey var mı ? İlaç kullanmanın bir zararı olur mu ?

Uzman Doktor

Saçlarınızın daha çabuk çıkması için PRP uygulaması yapılabilir. Dışarıdan kullanılan ürünlerin hiç biri çıkışı hızlandırmaz..

tolga

sayın hocam saç ekimi forumlarında son zamanlarda şu soru çok sık gündeme gelmekte ekilen sacların 7 veya 8 yıl içinde döküldüğü böyle bir olgu var mı? 15 yıllık bir saç ekimi hastasının takibinin dünya da yapılmadığı söylenmekte yani konu gözlem acısından cevapsız kalmakta sizin görüsünüz nedir teşekkürler…

Uzman Doktor

Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış bölümden alındıklarından dolayı bir daha dökülmezler…

hakan

hocam herşey çok güzel şuan 12 ci haftadayım saçlarım 2nci haftadan sonra şok dökülme oldu şuan 12.haftadayım 3 prp yaptırdım 8. haftadan sonra saçlar çıkmaya başladı 12.haftadayım ama bekledigim sıklıga ulaşmadı sorum saç kökleri çıkması ne kadar süre daha çıkar 12 hafta çıkması için sonmu.

Hido

Hocam ekim yapılalı 5 ay oldu ekilen ve buyuyen sac tellerınden son 10 gündür bi dökülme mevcut hemde bayağı bayağı ne yapmam gerekiyor neden olur bu okadar sıkıntıya boşunamı girdim lütfen bir cevap latın hocam teskkrler

Rogaine, Minoksil veya benzeri içerikli bir ürün kullanıyor musunuz? Dökülme yaygın mı? Saç telleri günde kaç adet dökülüyor? Bunlar önemli, yine de siz resimlerinizi gönderin değerlendirelim isterseniz.

mehmet Çokan

Merhaba hocam ben 24 yasindayim
10 Yasindayken saclarim dokulmeye
Basladi simdi cok seyrek
sac ekimi yapsam eski saclarima kavusurmuyum cevab yazsaniz sevinirim

Görmemiz lazım Mehmet bey.

yunus

iyi günler hocam kolay gelsin ben 21 yaşında genç bir öğrenciyim saçlarım 3 yıldır dökülüyor saçlarımın dökülmesini bir çeşit ilaçlarla durdurmaya çalıştım dökülen saçlarımın tekrar gürleştiğini fark ettim ama şu bir gerçekki ilaçları bırakır bırakmaz saçlarım tekrar seyrelmeye başladı saç köklerim baya inceldi ve köklerim inceldi tiy gibi duruyor bu herhangi bir tedaviyle eski halini alırmı yoksa saç ektirmekmi gerek iyi günler. ayrıca birşey daha söylemek istiyorum. saçköklerinin aldıgğınız yerden (döner bölge) tekrar saç aynı şekildemi oluyor yoksa orasıda seyrekleşiyormu? teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim …

yunus

ayrıca prp yöntemi bu fiyata dağilmi. dağil değilse seyans başı fiyatlandırması nedir

Yunus bey yorumlar başlığı üzerinden fiyat verilmesi yasal değil maalesef dilerseniz email üzerinden fiyat bilgisi almak için fotoğraflarınızı bize gönderin değerlendirip size dönüş yapalım.

şahan

hocam ekilen saçın çıkmaması yada uyum sağlamaması gibi bir şey varmı.ekilen alanda yüzde kaç tutmama oranı var.teşekkürler

ismail

hocam merhaba ben sac ektireli 3 hafta oldu saclarim dökülüyor buraya Kadar tamam sadece beni rahatsiz eden dökülen yerlerde sac gözükmemesi bu normalmi sonradan cikarmi saclarim saygilarimlan ismail

caner

hocam ben ekim yaptıralı 9 ay oldu saçlarımda baya uzadı.ama 1.5 ay önce kendi saçlarımla birlikte ekilen saçlarda da hafif hafif dökülmeler başladı.3 gün önce bioxin şampuan kullnamaya başladım o da daha fazlalaştırdı dökülmeyi.ne yapmalıyım.saçlarım çıkmaya başladığından beri düzenli minoxil sprey ve biotin hapı kullanıyorum

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi