Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi sonrası ekilen saçların kalıcılığı nedir ?


Saç ekimi sırasında ekilen bölgeye alınacak olan saç kökleri dökülmemeye kodlanmış olan ense bölgesinden alınır. Dökülmeyen donör bölgeden alınan saç kökleri ekilecek alana taşındıklarında aynı genetik özelliklerine burada devam ettirirler. Yani saç ekimi sonrasında 2 – 3 aylık bir dönemde ekiklen bu saçlar dökülüler yerine esas sizinle ömür boyu hayatlarını devam ettirecek olan saçlar çıkarlar.

Bazı hastalarımızdan şöyle bigiler alıyoruz. Bunlar bir takım şikayetler ekilen saçların yeniden döküldüğüne, saçlarını tararken yada banyo yaparken saçlerın yeniden ele geldiğinden şikayetçi olan hastalar oluyor. Bunlar tamamen saç döngüsü ile ilgili olan durumlardır. Kesinlikle dökülme ve tekrardan çıkmama durumu olamaz. Normal saçların saçlı deri bölgesinde bulkunan saçların 3 – 5 yıl saç döngü evresi vardır, bizim saç ekimini gerçekleştirmiş olduğumuz saç köklerinde de u döngü devam eder bu kökte bulunan saç tellerininde tekrar dökülme ve tekrar çıkma evreleri vardır.

Ekilen saçlarda tamamen dökülüp yok olma yoktur. Fakat dökülüp tekrardan çıkma vardır.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi