Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi kimlere yaptırılır ?


Saç ekimi işlemi saçlı deriye uygulanan bir cerrahi işlem..Bu işlemin doktorlar tarafından uygulanması gerekir. Ülkemizde Estetik Plastik Cerrahi Uzmanları ve Dermotoloji Uzmanları tarafından uygulanmakta olan bu yöntem, değişik branştaki doktorlar tarafından da uygulanabilmektedir. Fakat şunun altını özellikle çizmek gerekir ki güzellik salonlarında yada kuaförlerde uygulanacak kadar da basit bir işlem kesinlikle değildir.

Mutlaka steril şartlar altında yapılması gereken, belirli sağlık şartlarına uygun yerlerde yapılması gereken ve mutlaka doktorun işin içine girdiği, işlemleri uyguladığı, işlemi yaptığı bir işlem olması gerekiyor. Yani sadece bir ekip tarafından yönetilebilecek bir işlem değil ama cerrahi bir ekiple mutlaka doktorun olması gereken bir işlemdir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin saç ekimi için gittikleri yerlerde görüştükleri kişilerin uzman doktor olup olmadıklarını, bir plastik cerrahi uzmanı olup olmadıklarını veya bir dermotoloji uzmanı olup olmadıklarını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Gerekirse bu uzmanların diplomalarını görmeleri gerekiyor. Uzmanlık dallarını gösteren diplomalarını görmeleri gerekiyor. Saç ekimi ektirmeyi isteyen kişilerin saç ekimi merkezlerine gittiklerinden bu merkez tarafından ve doktor tarafından yapılmış olan saç ekimlerini birebir görmeleri bence en doğru sonucu verir, doğru kararı vermelerinde önemli bir unsurdur. Saç ekimi yaptırmış olan önceki hastaların telefonlarını istemeleri ve ve kendileri ile direk görüşülmesi temasa geçilmesi kişilerin karar vermelerinde daha net bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

6 Yorum Yapılmıştır

Erdinç

Hocam merhabalar saçlarım iyice seyreldiler ve saç ekimi yaptırmak istiyorum. Bizim burada bir güzellik merkezi var saç ekimi reklamlarını duvarlara asmışlar. Oraya saç ekimi olmamı önerirmisiniz. Bu konuda az param var orasıda çok ucuza saç ekiyor. Ne yapmamı önerirsiniz.

Uzman Doktor

Sadece fiyatı ucuz diye sağlık ve hijyen koşullarından uzak güzellik vb. merkezlerde saç ekimi yaptırılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Burada önemli olan sizin sağlığınız. Saç ekimi tedavileri plastik cerrahi kontrolünde hastane şartlarında gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir.

göksel

Doktor bey merahablar göğüsten kıl alınarak yapılan saç ekimi uygulamalarını sormak istiyorum. Bir saç ekimi kliniğinde saç ekimi işlemini göğüsten alınacak olan kıllarla gerçekleştireceklerini söyledirler. Okuduğum kadarı ile göğüsten alınan kıllar tutmuyormuş ve göğüsten alınacak olan kıllar göğüste yaralara neden oluyormuş nasıl yapmam gerekiyor ?

Uzman Doktor

Merhabalar kesin bir değerlendirme yapılabilmesi için öncelikli olarak sizi muayene etmem gerekiyor. Sitede telefon numaralarımız mevcut. Randevu alarak sizi görmemi sağlayın.. Geçmiş olsun.

rasim

Hocam ben bir plastik cerrahiye saç ekimi yaptırmaya karar verdim fakat size bir sorum olacak saç mezoterapi işlemi saç ekimi öncesinde mi yoksa sonrasında mı yapılması gerekir ? sağolun

Uzman Doktor

Merhabalar. Saç ekimi sonrası yaptırırsanız daha iyi olur, en azından yeni ekilen saçlarınıza da fayda sağlamış olur.

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi