Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç Ekimi İçin Neler Önerirsiniz ?


Saç ekimi çok önem arz eden bir konudur. Mutlaka plastik cerrahi eşliğinde gerçekleştirilmesi gereken saç ekimi uygulamaları gerek anestezi, gerek sağlık ve gerekse ekim sonrası estetik görünüm için hastane ortamında gerçekleştirilmelidir.

Saç ekimi olmak isteyen hastaların ekim öncesinde saç ekim merkezi olarak bir çok alternatifi var. Bazen hastalar saç ekimi merkezini seçmekte oldukça zorlanır. Peki istenildiği gibi bir saç ekimi sonucu elde edebilmek için nelere dikkat edilmesi gerekir ? Ünlü Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel bu konudaki sorularımızı yanıtlıyor.

Saç ekimi uygulamalarını mutlaka Plastik Cerrahi Uzmanı gözetiminde gerçekleştirin

Saç ekimi uygulamaları mutlaka ama mutlaka doktor gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Saç ekimini gerçekleştiricek doktor mutlaka ameliyatın başında saç ekiminin gerçekleşeceği bölgeyi belirlemesi, ekim sırasında hastanın yanında olması ve operasyonun sonuna kadar uygulamayı kontrol etmesi gereklidir. Anestezi uygulamaları, Greftlerin mikro motor yardımı ile dışarıya çıkarılması ve işlenmesi, greftlerin yerleştirileceği kanalların açılması bizzat doktor tarafından doktor gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Doktorun gerçekleştirmediği, doktorunuzun operasyonda olmadığı ve operasyonu bizzat doktorunuzun gerçekleştirmediği işlemlerde komplikasyonların meydana gelmesi ve ekim sonuçlarının da istenildiği gibi olmaması da kaçınılmaz bir gerçektir.

Saç ekimi hastane koşullarında gerçekleştirilmesi gereken ciddi bir operasyondur

Saç ekimi tedbirsiz şartlar altında, hastane koşullarından uzak merdiven altı köşelerinde gerçekleştirildiğinde çok ciddi komplikasyonların meydana gelebileceği bir operasyondur. Kesinlikle sağlıkla ilgili hiçbir konu riske atılmamalıdır. Bu nedenle tereddüt ettiğiniz, doktor olduğuna inanmadığınız ve sağlığınızı tehlikeye atacak hiç bir koşulda saç ekimi işlemi yaptırmamalısınız. Gerekirse doktorunuzun diplomasını istemeli ve gerekli evrakları görmeden sağlığınızı emanet etmeyiniz.

İnternet ortamında yazılanlara ve öncesi sonrası resimlere aldanmayınız

İnternet ortamından yazılan yazılara kesinlikle aldanmayınız. Reklam amaçlı yazılan yazılar ve birbirini karalayan insanlar, kendilerine ait olmayan fotoğrafları sergileyenler insanları yanlış yönlendirmekte ve hiç istenilmeyen sonuçlarla hastalar karşı karşıya kalmaktadır.

Şunu kesinlikle unutmayın merkezlerin internet ortamında hasta fotoğraflarını sergilemeleri yasaklanmıştır. Bu nedenle siz doktorunuzun öncesi sonrası yapmış olduğu uygulamaları ancak görüşmeye gittiğinizde görebilirsiniz. Zaten bu fotoğrafları internet ortamında sergileyen merkezler bu işi ticari boyutlara taşımışlardır. İnternet ortamında kullanılan süslü sözlerin, yalan söylemlerin ve photoshop ile oynanamış olan fotoğrafların güvenilir olmadığını bilmenizi isterim. Mutlaka bunlara ihtibar etmeyiniz.

Saç ekimi konusunda garanti veren merkezler

Saç ekimi konusunda garanti vereceğini söyleyen merkezlerin sözleri yanlızca kağıt üzerindedir. Bu türlü merkezlere ihtibar etmeyiniz. çünkü bu verilen belgelerde söylemlerde yasal değildir. Tamamen ticari bir amaç güdülen bu tür yaklaşımlara karşı dikkatli olunuz ve sağlığınızı bu tür kurumlara emanet etmeyiniz.

Saç ekimi öncesinde mutlaka dikkat etmeniz gereken bilgiler

– Ekim öncesinde özellikle ön görüşmelerde doktorunuza aklınıza gelen tüm soruları sorunuz. dersinize iyi çalışın gerekirse sormak istediğiniz soruları not alarak doktorunuzun yanına gidiniz.

– Sizinle içten samimi olarak sorularınıza cevap veren ve size güven veren bir doktora sağlığınızı emanet ediniz.

– Yanlızca tek bir yerle değil birden fazla doktorla görüşünüz bu sizin diğerleri ile kıyaslama yapmanızı kolaylaştıracak ve kısmen daha iyi sonuç alabileceğiniz doktorunuzu seçmenize yardımcı olacaktır.

– Ön görüşmelerde mümkün olduğunca çok fazla fotoğraf görmek isteyin. Fotoğrafların montaj olmadığından emin olun. Gerekirse o hastanın telefon numalarasını isteyiniz. Hasta ile görüşün memnuniyet düzeyini öğrenin…

– Bazı ekimler bilgisayar ortamında birtakım programlarla ekim işleminizin sonrasında nasıl olacağını göstermektedir. Bu saç ekimi alanında çok zor ve olması neredeyse imkansız olan bir yaklaşımdır. Bu gerçekçi olmayacaktır.

– Ön görüşmede ekilecek olan saç kökü hakkında söylenen sayıları dikkate almayınız. Bu sayılar bazen sizi ikna edebilmek için söylenebiliyor. Önemli olan ekim yapılan kişilerin öncesi sonrası ve doktorunuzun sizin üzerinde bıraktığı güvenilirliktir.

– Saç ekimi öncesinde beklentilerinizi sınırlı tutunuz bu sizin işlem sonrasında memnuniyetinizi arttıracaktır.

– Saçlı bölgeden çıkarılacak olan her bir kıl kökünün ne kadar önemli olduğunu vurgulayan doktorları tercih ediniz.

– Saç ekimi işlemlerinin hastane şartlarında gerçekleştiğinden emin olunuz.

Saç mezoterapisi hakkında bilgi

Kadınlar genellikle cansız, ince ve seyrek olan saçlardan şikayet ederler. Erkekler ise genetik olarak saç dökülmelerinden ve kellikten yakınırlar. Bu tür genetik faktörlerden meydana gelen saç dökülmelerine dışarıdan saç bakım ürünleri ile müdahalede bulunmanın ne yazık ki hiçbir etkisi yoktur.

Saçlar kök bölgedeki kan dolaşımından beslenirler. Bu nedenle hayat saç köklerinden başlar. Yüzeysel olarak saçların üst bölgesine yapılan saç bakımı sonuçları kesinlikle memnun edici olmayacaktır. Saç mezoterapisi uygulamasında ise saç köklerine uygulanan proteinler, vitaminler, çinko gibi elementler saçların köklerini besleyerek gür ve daha kalın bir yapıya sahip olmasını sağlar. Saç mezoterapisi saçlar üzerinde %90 gibi büyük bir etkiye sahiptir. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan saç mezoterapisi yaklaşık olarak 15 dakika kadar bir zamanda sonuçlanmaktadır. Saç mezoterapisi ile diğer uygulamalardan çok daha hızlı sonuç alınmaktadır. Saç mezoterapi uygulamaları yaş ve cinsiyet ayrımı yapmadan herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Saç mezoterapi uygulamalarının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. uygulama sonrasında kişi işine ve sosyal yaşantısına rahatlıkla geri dönebilmektedir.

Saç mezoterapisi uygulamaları dökülmeden şikayet eden kişilerde oldukça etkili, saçları daha sağlıklı, parlak, güçlü kılar. Saç mezoterapi uygulamaları en iyi saç bakımından çok daha etkili bir uygulamadır. Saç mezoterapi uygulamaları ayrıca saçın yağ salgılama dengesini de düzenleyen bir uygulamadır. Saç ekimi uygulaması öncesinde ekim için alınacak saçların olduğu bölgeye ekim sonrasında da ekimin gerçekleştiği bölgeye uygulanarak buradaki köklerin kalınlaşması, güçlenmesi ve daha sağlıklı olması için uygulanır.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi