Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi günü hangi işlemler yapılıyor ?


Saç ekimi için gelindiğinde hastamızın önce fotoğrafı çekiliyor. Daha sonra saçları 1 numara kadar inceltilecek şekilde traş ediliyor. Traş işlemi bittikten sonra saç köklerinin alınacağı ense bölgesi lokal anestezi altında uyuşturuluyor. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar bir sürede tamamen uyuşma sağlanıyor. Daha sonra hastamızdan çok ince 0.7mm – 08mm lik parçalar tek tek saç kökleri elde ediliyor. Bir seansta ortalama olarak alabildiğimiz 3000 – 3500 greft civarında yine bu rakamlar minimum 1500 – 2000 maksimum 4500 – 5000 hastanın donör alandaki saç sıklığına bağlı ve ekilecek olan bölgenin genişliğine bağlı olarak cerrahın kontrollerinde saç kökleri alınmaktadır.

Yukarıda belirmiş olduğumuz saç kökü alma işlemleri yaklaşık olarak 1 – 1,5 saat kadar sürer daha sonra hasta bir süre ihtiyaç molası verir yemeğini yer vs. ihtiyaçlarını giderir. Daha sonra tekrar işleme alındığında bu sefer alınan saç köklerinin ekilme işlemine başlanır. Ekim sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Bunların başında saçların doğal çıkış yönünde ekilmeleridir. Yani kanallar açılırken doğal çıkış yollarına göre açılması, greftlerin ekilirken çok nazik davranılması, greftlerin zarar görmemesi gibi durumlar çok önemlidir. Saç ekiminin sonuçlarının çok iyi olması açısından ve doğallığı açısından bu noktalara çok dikkat edilmesi gerekir. İşlem bittikten sonra hastaya bir sargı uygulanıyor. Bu sargı ekilen bölgeye değil saç köklerinin alındığı bölgeye uygulanıyor. Daha sonra hasta taburcu ediliyor.

Hasta ikinci gün tekrardan bize geldiğinde ilk yıkamasını yapıyoruz. Yani saç ekimi yapılan bölgeye hastamızın kendisinin nasıl bir yıkama uygulayacağını gösteriyoruz. Daha sonrada hastadan bu yıkamaları hergün tekrar etmesini istiyoruz. Bu süreç yaklaşık olarak 10 – 15 gün kadar devam etmeli bu süre içerisinde kabukların tamamı dökülüyor ve hasta ekilmiş olan saçları ile başbaşa kalıyor.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi