Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi acı verir mi ?


Saç ekimi uygulamaları lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Lokal anestezi yapılan iki bölge var. Bir tanesi saç köklerinin alınacağı bölge bu bölge ense ve kulak arkası bölgesi diğeride saçların ekileceği açık olan bölge genellikle başın tepe kısmı ve ön kısmı bu iki alana saç ekim günü farklı farklı zamanalarda lokal anestezi uyguluyoruz.

Hastamız ilk geldiği zaman verici bölgeye bir lokal anestezi uygulanıyor. Lokal anestezinin uygulanması ve kişinin bu bölgesinin uyuşması 10 – 15 dakika kadar peki ağrılı bir işlem midir ? Lokal anestezinin verdiği ağrı aslında kişiden kişiye göre değişir. Lokal anesteziden hiç bir şekilde etkilenmeyen hastada oluyor daha az bir rahatsızlık duyan rahatsızlığını ifade eden hastalarda oluyor ama bu süre 15 dakikalık bir süredir daha sonra bölge tamamen uyuşur ve bölgeden tek tek saç kökleri alınır.

Bir ara verildikten sonra hasta çıkarıldıktan yemek yedirildikten sonra bu sefer ön kısım yani saç ekilecek olan bölgeye lokal uyuşturma işlemi yapılır ki bütün kafa kısmının uyuşması anlamına gelir. Tüm bu işlemler sırasında hasta uyanıktır. Televizyon seyredilir, hasta ile konuşulur ve ön kısımda saç ekimi işlemi devam eder.

FUT yönteminde eskiden saçlı bir deri parçası çıkarılır ve ekilecek olan saç kökleri bu deri içerisinden çıkarılırdı. Eski teknikte derinin alındığı bölgeyi dikmemiz gerekiyordu hastalar bu kesi işlemi ile beraber ciddi bir ağrılı dönem geçiriyorlardı. Fakat son yıllarda uygulanan ve ağrısız bir işlem olarak bildiğimiz, estetik olarakta son derece mükemmel sonuçların alındığı FUE tekniğinde kesi işlemleri, dikiş işlemleri yok sonuç olarak ağrıda yok.. FUE yönteminde açık bir yara söz konusu değil.. Saçlar sadece çok küçük minik 0.7mm – 0.8mm lik uçlarla tek tek alınıyor ve alınan bölge 2 – 3 gün sonra kendiğinden kapanmış oluyor. Açık yara söz konusu değil, kesilen bir yer söz konusu değil, dikiş atılan bir yer söz konusu değil hastaların büyük bir çoğunluğu saç ekiminden sonra ağrı kesici dahi kullanmıyor, operasyonların çok konforlu geçtiğini dile getiriyorlar. Bu işlem ile ilgili bir ağrı hemen hemen hiç olmuyor.

19 Yorum Yapılmıştır

recep

Doktor bey merhabalar ben saç ektirmeye karar verdim fakat kafama takılan bazı sorular var acaba saç ektirdiğim zaman diğer var olan doğal saçlarım zarar görürler mi ? Ben tam kel değilim hocam üst tepe bölgesinden ve saçlarımın yan bölgerinden bir miktar saç dökülmüş durumda o kadar cevabınız iin teşekkürler şimdiden

admin

Saç ekimi uygulamaları diğer doğal saçlara zarar vermeden yapılmaktadır. Bu konudaki endişenizi anlıyorum meraklanmayın.

tayfun

Hocam merhabalar 28 yaşındayım saçlarımda bir hayli seyrelmeler var. şakak bölgelerinde ve tepe bölgelerinde bu açıkça görülmektedir. Saç ekimi için bir doktora gittim bana proscar önerdi. Fakat bu ilacın yan etkilerinin olduğunu duydum Acaba bana büyük yan etkileri olur mu ? Saç ekimi istediğim doğallıkta olabilir mi ? Saç ekimi yaptırıcam ama istediğim sıklıkta ve doğallıkta olmasını istiyorum.

admin

Saç kalitesinin arttırılması ve seyrelmenin durması için saç mezoterapisi uygulanabilir,ilaç ile ilgili muayene etmeden yorum yapılması doğru olmayacaktır. Saç ekimi istediğiniz sıklıkta ve kalitede olabilir.

Rıza

Doktor bey merhabalar ben saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Uzun zamandır. Bu konu üzerinde düşünüyordum ve sonunda karar verdim. Size sormak istediğim şey saç ekimi yaparken acı duyuyormuyum ? Mezoterapi işlemi saç ekiminden önce mi yoksa sonra mı oluyor ? Saç ekimi yaptıran arkadaşlarım var ve baş ağrısı olduğunu sürekli olarak bundan etkilendiklerini söylüyorlar bu doğrumudur ?

admin

Saç ekimi işlemi sıranda herhangi bir ağrı yada sızı duymuyorsunuz. Lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Saç ekiminden önce ya da sonra mezoterapi yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminiz. Baş ağrısı herkeste olabilen bir problem değildir.

saç ekimi yaptırıcam sorum var

Hocam öncelikle merhabalar diliyorum. Saç ektirmek istiyorum acaba saç ekiminin bir zararı var mı ? kısırlık yapar mı ? Saç ekimi sonrasında illaki saçları kısa mı tutmak gerekiyor. Saçlarımı uzatmak istiyorum ben ve saç ekimi olabilmek için hangi kriterlere sahip olmak gerekiyor ? Sorularımı cevaplarsanız minnettar kalacağım sağolun.

admin

Saç ekiminin hiç bir zararı yoktur. Saç ekimi sonrasında saçlarınızı kısa tutmanızda gerekmiyor. Onlar sizin gerçek saçlarınız ve uzatabilirsiniz. Saç ekimine karar verdiyseniz bu işlemi gidip bir güzellik merkezinde bir estetisyenin veya anestezistin değil belki biraz daha fazla para vererek bir plastik cerraha yaptırmalısınız.

osman

Doktor bey saç ekimi acı veren bir işlem midir ? Ben saç ekimi olucam fakat çok acıyorsa yani can yakan bir işlemse bundan vaz geçebilirim. Acı vermeyen bir yöntem var mı ?

Uzman Doktor

Saç ekimi bir operasyondur. Lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Çok çok ufak sızlama şeklinde acı olabilir. Fakat bu çok can yakan işlem değildir. Kesinlikle sizi endişelendirecek şekilde bir ağrı olmayacaktır.

yavuz

Doktor bey merhabalar geçen ay bir saç ekimi operasyonu geçirdim. Saç ekimi sonrasında doktorumun tavsiyelerine birebir uydum. Saç yıkıma işlemlerini saç ekimini yaptırmış olduğum merkezde yaptırdım. Daha sonraki saç yıkama işlemlerini ise evde kendim yaptım. Saç yıkarken bir şey olacak diye sakınarak yıkadığımdan dolayı şampuanlar kafamda kaldı. Bu kalan şampuanlarda kafamda kepek oluşturdular. Oluşan bu kepekler ve kabuklaşmalar ekilen saç köklerine herhangi bir zarar verirler mi ? Saçlarımı baskı yaparak yıkarsam saç kökleri bir zarar görürler mi ? Saç ekimi sonrasında aradan iki hafta geçti ve ekilen saçlar döküldüler. Şimdi ise dökülmeye devam ediyor. Acaba dökülmeleri norma mi ? sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim ?

Uzman Doktor

Merhabalar yavuz bey saç ekimi sonrasında saçlarınız dökülebilir bu durum gayet normaldir. Saçlarınızın tekrar çıkması yaklaşık olarak 2-3 ay sonra olacaktır. Saçlarınızı bastırmadan yıkadığınız için deri artıkları ve sebum üst kısımda birikir ve yağlı kabuk benzeri bir görünüm oluşturur. Artık saçlarınızı bastırarak ve normal yıkamalısınız. Ketoral şampuana ihtiyaç yok aslında sadece mekanik temizlik yapmanız yani saçları güzelce yıkamanız yeterli olacaktır. Bu gereksiz ihtimama devam ederseniz saçlı deride kızarıklıklar ve kaşınmalar da başlar..

olcay

Selam Doktor Bey,
ben saç ekimi yapalı tam bir hafta oldu. Fakat kök alınan (ensem) yerler acı veriyor bu süreç ne kadar sürecek?böyle olduğunu bilseydim yaptırmazdım.

Olcay bey çok nadir bir durum aslında baştan bir iki gün ağrı kesileri almak bu tip şikayetleri engeller. Sonuçta kesi olmasa da bir miktar travma yaratan bir işlem. Benim binlerce hasta arasından ancak 3-4 kişiden duyduğum bir şikayet.

ertan

ben ankarada yaptırdım hocam fue yöntemiyle inanın sızım sızım sızlıyor 5 gün ilk yıkamasıda yapıldı bugün inanın yatamıyorum üstüne desem yeridir neden oluyor bu sızı öğrene bilirmiyim bir uzman olarak yardımcı olurmusunuz

Çok sık rastlanan bir durum değil açıkçası. Ağrı kesicile ile durumu geçiştireceksiniz ve bekleyeceksiniz maalaesef.

Talha

Merhabalar.Başımın arka tarafına dikiş atıldı. Dikiş atılan yere saç ektirilir mi. Ektirildikten sonra saçın seyrek olmaya başladığı çok söyleniyor. Söylenenler dogru mudur?

Ekilir Talha bey.

Osman

Hocam iyi gunler. Ben 20 yasindayim ve yasima gire cok ileri bi sac dokulmem var. tepem acildi gibi bise yanlarim iyice cekildi. Gitmedigim doktor kalmadi hepsi ayni seyi diyolar erkek tipi dokulme. Ama bende bu olayi cok kafama takiyorum yasimdan dolayi. Ve ektirmeyi dusunmeye basladim. Gercekten cok rahatsizim. Size sorum ektirmek icin illa hepsini dokulmesini beklemelimiyiz yoksa simdiden de ektirebilirmiyiz. Ve ektirdigimiz sac dokulurmu . Cevaplarsaniz cok memnun olurum. Simdiden tesekkurler

Yorum Gönder


Güvenlik Sorusu *

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi