Saç ekimi nedir ? FUE yöntemi

FUE tekniği ile verici
alından alınan ufak greft parçacıkları yine aynı teknik ile alıcı alana aktarılıyor...

>devamı

Saç ekimi video

Saç ekimi teknikleri,
saç dökülmesi, kirpik ve kaş ekimi ile ilgili her şey video sayfamızda...

>devamı

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekimi işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastalar neler yaşamaktadır...

>devamı

Saç ekimi acı verir mi ?


Saç ekimi uygulamaları lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Lokal anestezi yapılan iki bölge var. Bir tanesi saç köklerinin alınacağı bölge bu bölge ense ve kulak arkası bölgesi diğeride saçların ekileceği açık olan bölge genellikle başın tepe kısmı ve ön kısmı bu iki alana saç ekim günü farklı farklı zamanalarda lokal anestezi uyguluyoruz.

Hastamız ilk geldiği zaman verici bölgeye bir lokal anestezi uygulanıyor. Lokal anestezinin uygulanması ve kişinin bu bölgesinin uyuşması 10 – 15 dakika kadar peki ağrılı bir işlem midir ? Lokal anestezinin verdiği ağrı aslında kişiden kişiye göre değişir. Lokal anesteziden hiç bir şekilde etkilenmeyen hastada oluyor daha az bir rahatsızlık duyan rahatsızlığını ifade eden hastalarda oluyor ama bu süre 15 dakikalık bir süredir daha sonra bölge tamamen uyuşur ve bölgeden tek tek saç kökleri alınır.

Bir ara verildikten sonra hasta çıkarıldıktan yemek yedirildikten sonra bu sefer ön kısım yani saç ekilecek olan bölgeye lokal uyuşturma işlemi yapılır ki bütün kafa kısmının uyuşması anlamına gelir. Tüm bu işlemler sırasında hasta uyanıktır. Televizyon seyredilir, hasta ile konuşulur ve ön kısımda saç ekimi işlemi devam eder.

FUT yönteminde eskiden saçlı bir deri parçası çıkarılır ve ekilecek olan saç kökleri bu deri içerisinden çıkarılırdı. Eski teknikte derinin alındığı bölgeyi dikmemiz gerekiyordu hastalar bu kesi işlemi ile beraber ciddi bir ağrılı dönem geçiriyorlardı. Fakat son yıllarda uygulanan ve ağrısız bir işlem olarak bildiğimiz, estetik olarakta son derece mükemmel sonuçların alındığı FUE tekniğinde kesi işlemleri, dikiş işlemleri yok sonuç olarak ağrıda yok.. FUE yönteminde açık bir yara söz konusu değil.. Saçlar sadece çok küçük minik 0.7mm – 0.8mm lik uçlarla tek tek alınıyor ve alınan bölge 2 – 3 gün sonra kendiğinden kapanmış oluyor. Açık yara söz konusu değil, kesilen bir yer söz konusu değil, dikiş atılan bir yer söz konusu değil hastaların büyük bir çoğunluğu saç ekiminden sonra ağrı kesici dahi kullanmıyor, operasyonların çok konforlu geçtiğini dile getiriyorlar. Bu işlem ile ilgili bir ağrı hemen hemen hiç olmuyor.

Saç ekimi operasyonlarını anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde yapmaktayız.

İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Repair saç ekim merkezi